Bábjáték

VINCZE ANDRÁSVINCZE ANDRÁS
2008.04.21. 23:03
Címkék
Üzenete van az újpesti edzőváltásnak. Csűrhetik, csavarhatják, a közönség tüntetése miatt állították fel Urbányi Istvánt a kispadról, ez pedig árulkodó: a nézőtéri ordibálás hangereje minősíti egy-egy szakember munkáját. Persze a Megyeri úti szakmai munkát már az cirkuszi mutatvánnyá degradálta, hogy a tavaszi első fordulóban marketinghiszti kerekedett Dennis Dourandi két góljából: a légiós a harmatgyenge Siófok ellen remekelt, s a nagy tettért cserébe új albérletbe költözhetett.

A minden szép és jó érzete akkor sem halványult, amikor pofont kapott a csapat, hiszen akkor arról lehetett hallani, prímán egymásra talált edző és játékos.

PR-szövegnek ez is elment, ám a jelen már mégsem a lelki tényezők fontosságáról szól, hiszen akkor aligha választották volna új edzőnek azt a Szentes Lázárt, aki nem puszipajtás, hanem inkább őrmester. Az edzőcsere kapcsán a kérdés az, hogy az Újpestnél, ahol ugyebár stabil a tulajdonosi háttér, sikeres a múlt, van önbecsülés és nem utolsósorban van eredménykényszer is, miért nem olyan, a sportban tekintélyesnek számító emberek határoznak a szakmai kérdésekben, akiknek valóban megvan a tudásuk, s a hitelük ahhoz, hogy eldöntsék: mikor és miért kell váltani. Tessék? Hogy ilyen embert mifelénk nemhogy lámpással, reflektorral sem találni?

No, ha nem találni, akkor – úgy tudom, a Megyeri úton van annyira teli a kassza – hozhatnának (valóban) hozzáértőt külföldről, aki tudja, hogy a sikeres albérletcsere nincs egyenes arányban a futballtudással, és abszolút nincs összefüggésben a minőségi edzésmunkával. Urbányi István azért lett hirtelen rossz edző, mert volt, illetve van véleménye, és ebben a közhelyes hazugságokra épülő focivilágban túlságosan sok jelzőt használt, amikor megkérdezték.

Ez pedig ebben a közegben idegesítő. Igaz, azért őt sem menteném fel, hiszen jó dumával senki sem lesz jó edző, de a keret futballtudása alapján az is elképzelhető, hogy a Megyeri úton rövid távon a Szentes Lázár-féle szigor sem lesz elég. Pontosabban: elég jó. Újpesten a legnehezebb dolga ugyanis az edzőnek van.

Ha nem lesz bajnok a csapat, az a baj, de küldtek el aranyérmet nyerő szakvezetőt (1990, Varga István), mert bár megvolt az eredmény, ám nem volt elég szórakoztató a játék. A képlet most is változatlan – csak éppen a bábu más a kispadon.
Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
30 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
37 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
48 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
57 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
1 órája

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik