A rutintalanság lett a legfőbb ellenérv

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2008.04.24. 00:11
Címkék
Különös helyzet: az MTK vezeti a tabellát, ám a magyar futball élvonalában dolgozók többsége mégis a bajnoki címvédő Debrecent tippeli befutónak. Nagyon úgy fest, a riválisok nem hisznek abban, hogy a kék-fehérek meg tudják őrizni előnyüket.

Ahogy lenni szokott: névvel, „címmel” senki sem vállalja, de a folyosó sarkában meghúzódva többen állítják: az MTK „nem akar” bajnok lenni.

Felmérésünkből kiderül, az élvonalbeli klubokban dolgozók többsége azt várja, hogy az előző három bajnokságot a csúcson befejező DVSC-TEVA lesz a befutó, ezzel zsinórban negyedszer végezne az élen.

Nagy esély van rá, hogy így történik: mi mégis arra voltunk kíváncsiak, a többség miért nem a tabellát vezető, kiegyensúlyozottan szereplő MTK-ra voksol?

De mielőtt mélyebben elemeznénk… Klubon belül is létezik véleményszabadság, mi több, véleménykülönbség, és ezzel sincs semmi baj. Zalaegerszegen például Szlavko Petrovics már hetekkel ezelőtt (egész pontosan az 1–0-s vendéggyőzelemmel véget érő ZTE–MTK után) gratulált a bajnoki címhez a fővárosiaknak, ugyanakkor Nagy Ferenc klubvezető most a DVSC elsőségére voksolt.

Majd kiderül, ki ért jobban a szakmához.

Tudjuk, a magyar labdarúgásban minden elképzelhető, de... Vajon létezik-e, hogy egy csapat ne akarjon bajnok lenni? Alacsonyabb osztályban már hallottunk ilyesmiről, ám egy profi sportolókból összeállított csapat akkor is hajt az aranyéremre, ha tudja, előrébb lépni – leginkább anyagi okok miatt – nincs lehetősége.

A statisztikákból mindenesetre kiderül, az MTK tavasza nem mindig napfényes. A 2002-es idény különösen fájhatott a kékek híveinek, amikor is kedvenceik a második helyen álló ZTE előtt tizenegy, a harmadik pozíciót elfoglaló Ferencváros előtt húszpontos előnnyel vágtak neki a bajnokság második felének, mégis csak a bronzérem jutott nekik – mert az MTK 16 meccséből 11-et elveszített. Tavaly is a Hungária körútiak vezettek féltávnál, mégis a Debrecen lett a befutó.

A másik ok az, hogy a Garami József edzette csapatnál a saját nevelésű fiatalokra építenek, márpedig a fiatalok formája gyakran kiszámíthatatlan, ingadozó, ami éles helyzetben sokat számíthat. Nem tudni, miként viselik az éllovasként rájuk nehezedő terhet a tizenévesek, hiszen Zalagererszegen, Debrecenben győztek, de Győrben például pont nélkül maradtak (az ETO a Ligakupa elődöntőjében is búcsúztatta a kék-fehéreket – erről bővebben az 5. oldalon).

„Minden élcsapat bajnok akar lenni – magyarázta Domonyai László, az MTK ügyvezetője. – Mi talán abban különbözünk riválisainktól, hogy hozzátesszük: magyar gyerekekkel, a saját


folytatás...
Legfrissebb hírek

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
2 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
7 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
12 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
59 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik