Szurkolójuk is veri a zöld-fehéreket

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2008.05.03. 01:19
Címkék

A Ferencváros hóhérának nevezik Montvai Tibort. A csatár 2007 tavaszán a Nyíregyháza játékosaként szerzett gólt az Üllői úton, és az akkori 1–1 a vendégek feljutását vetítette előre, majd a tavalyi szezon utolsó bajnokiján a nyírségiek az ő góljával verték meg a Vecsést, biztossá téve a Fradi NB II-ben maradását. Montvai Tibor csütörtökön ismét feltűnt a Fradi-pályán, immár a Kecskemét színeiben, de a hazaiak, úgy látszik, nem emlékeztek arra, hogy vigyázni kellene rá: a támadó kétszer is betalált a zöldek kapujába, ezzel a KTE 2–1re győzött, és tizenegy pontra növelte előnyét az FTC előtt.

A Fradi-szurkolók már azt várják, hol játszik jövőre, hiszen az a gárda legyőzi, megelőzi csapatukat, és feljut az élvonalba…

Akkor az a megoldás, ha a Fradiban folytatom – nevetett Montvai Tibor. – De ez csak vicc, nem ajánlgatom magam. Egyedül senki nem tudná megelőzni vagy legyőzni a Ferencvárost. Azt hiszem, csütörtökön is kiderült, hogy csapatként volt egységesebb, jobb a Kecskemét, mint az FTC. Hallottam, hogy a Fradi hóhérának tartanak, de ezt túlzásnak érzem, sőt gyerekként éppen a zöld-fehérekkel szimpatizáltam, édesapám is nagy szurkolója a Ferencvárosnak.

Azért gondolom, nem szidta meg a két gólért…

Remélem, büszke volt rám. Emlékszem, együtt szurkoltunk, amikor a Fradi a Bajnokok Ligájában szerepelt, emiatt nagy élmény nekem Lisztes Krisztián vagy Vincze Ottó ellen futballozni, de gyerekként kedveltem Lipcsei Pétert is. Mint csatár, nagyra tartottam Zoran Kunticsot, boldog voltam, hogy gratulálhattam neki a BL-szerepléshez, amikor Kecskeméten járt barátjánál, mostani edzőnknél, Tomiszlav Szivicsnél. Tudom, nem szorulnak a védelmemre, de nem lehet könnyű mostanában Fradi-futballistának lenni. Nem a teljesítményük miatt estek ki, a bajnoki cím is természetes lenne, pedig azt sehol sem adják ingyen.

A randalírozó szurkolók nem keveset ártanak a Fradinak, ezek szerint van még egy híve a klubnak, aki a maga módján hozzájárult a mélyrepüléshez.

Ellenfélként ez a dolgom. Hozzáteszem, hogy amikor Sztanko Poklepovics volt a Fradi edzője, jártam próbajátékon az Üllői úton, de nem kellettem. Még fiatal voltam, Egerben játszottam a harmadosztályban, így nem lettem a zöldfehérek játékosa, pedig nem bántam volna. Később Siófokon és Diósgyőrben játszottam az NB II-ben, és Pécsett, Nagy Tamásnál debütáltam az élvonalban. Ezután Zalaegerszegen és Pakson futballoztam, majd Nyíregyházára kerültem, onnan pedig kölcsönbe Kecskemétre. Eddig nyolcvanhét meccsen tizenkilenc gólt szereztem. Általában újonc, a védekezésre koncentráló csapatokban szerepeltem, így nem tartom rossznak a mérlegemet.

Feljutott a Kecskemét?

Amíg a tabellán azt a bizonyos vonalat nem húzzák meg alattunk, nem, de nagy lépést tettünk az aranyérem megszerzése felé.

Legfrissebb hírek

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
3 perce

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
6 perce

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
10 perce

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
24 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
37 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
51 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
56 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik