Már a szétesés jeleit mutatja a McLaren

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2008.06.25. 01:33
Címkék
Lewis Hamilton megsértődött a brit sajtóra, Ron Dennis megorrolt a Formula–1-es versenyek sportfelügyelőire, Martin Whitmarsh pedig magyarázkodik. Zajlik az élet a McLarennél, amely gödörbe került a Brit Nagydíj előtt.

Lewis Hamiltonnal a Kanadai és a Francia Nagydíjig még nem fordult elő, hogy egymás után két versenyen pont nélkül maradjon, ezért nem csoda, hogy a brit sajtó aggódni kezdett a McLaren pilótájáért. A következő viadal ugyanis a silverstone-i Brit GP lesz, és ahhoz képest, hogy tavaly vb-éllovasként érkezett haza Hamilton, az idén csupán negyedik az aktuális rangsorban, hátránya pedig tíz pont az éllovas Felipe Massával szemben.

Azután, hogy a Kanadai Nagydíjon elkövetett hibája (a boxutcában hátulról belerohant a piros lámpánál várakozó Kimi Räikkönenbe) miatt tíz rajthelyes büntetéssel sújtották, Magny-Cours-ban a futam alatt boxutcai áthajtásos büntetést kapott, mert az egyik sikánt levágva előzte meg Sebastian Vettelt. Mivel Heikki Kovalainent, a másik mclarenest az időmérő után öt rajthelyes büntetésre ítélték, Ron Dennis a leintést követően kirohanást intézett az FIA sportfelügyelői ellen: a csapatfőnök állítólag azt vágta a testület tagjainak fejéhez, hogy kipécézték maguknak a wokingi gárdát. Martin Whitmarsh, az istálló ügyvezetője igyekezett menteni a helyzetet – tudja, hogy Dennis szavai hosszú távon árthatnak, ezért megpróbálta elsimítani a dolgokat.

„Ron a verseny hevében reagált, sok volt neki a három büntetés rövid időn belül, nehezen fogadta el a történteket – mondta a remek diplomáciai képességgel megáldott Whitmarsh. – Túl kell lépnünk az eseményeken, a sportfelügyelők más információk alapján döntöttek, mint amelyek hozzánk eljutottak. Hamilton az áthajtásos szankció nélkül biztosan az első hat közé került volna. Nagyra értékeljük, hogy az utolsó körig hajtott, mentálisan összeszedettnek tűnik az autójában és azon kívül is. Nagyok az elvárások vele szemben a Brit Nagydíj előtt, de meg fog birkózni feladatával.”

Whitmarsh rámutatott, hogy a legutóbbi futamok bizonyítják, tíz pont különbség egyetlen hétvégén elolvadhat, igaz, Hamilton nem számíthat a többiek hibáira. A szurkolóira igen: a vasárnapi jegyeket rég eladták, sőt néhány napja már a keddtől csütörtökig tartó silverstone-i tesztre sem lehet belépőt szerezni. Hamilton már csak azt reméli, hogy a sajtó egyes képviselői is abbahagyják a zrikálást.

„A Kanadai Nagydíj óta egyetlen olyan cikket sem olvastam, amely megnyugtatta volna a lelkem – mondta Hamilton. – Amikor hazajöttem, elképesztő hatást éreztem, de nem is értem, miért vártam mást. A sajtó az egekbe emeli az embert, majd a földre ejti. Ám engem nem fognak megtörni, túl erős vagyok ahhoz, hogy ártsanak ezek a megnyilvánulások.”

A Ferrarinál közben jelezték, felkészültek rá, hogy kicseréljék Räikkönen motorját – a finn ezt megússza büntetés nélkül. Stefano Domenicali csapatfőnök egyébként elárulta, képtelenség lesz kivizsgálni, mi okozta a kipufogócső leválását, a bizonyítékok ugyanis a magny-cours-i pálya mellett hevernek.

Legfrissebb hírek

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
10 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
17 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
23 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
40 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
47 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
55 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
1 órája

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik