Nagy Ivett régi élete

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2008.06.30. 01:21
Címkék
Ebben az embert próbáló melegben, a nyár elején is kézilabdalázban ég Nagy Ivett, aki egyéves debreceni kitérő után visszamegy a Dunaferrhez. Bár Szabolcs-Szatmár megyéből származik, mégis úgy érzi, Újvárosba is hazatér – ahol egykor Bajnokok Ligájaelődöntőket játszott, bajnoki címeket szerzett az együttes színeiben.

Azt mondja, az volt „a régi éle te”. Nem mintha idős lenne: a hét végén a 26. születésnapját ünnepelte. Hét évvel ezelőtt még a magyarországi juniorvilágbajnokságon szerzett ezüstérmet, 2004-ben viszont már a felnőttek Eb-jén lett bronzérmes – szintén idehaza. Valamivel szűkebb esztendők következtek, a nemzeti csapattól is távol került.

„Szabolcsi vagyok, de majdnem hazamegyek Dunaújvárosba, hiszen ez lesz ott a tizedik évem – mondja Nagy Ivett. – Nagyon várom már az egy hét múlva kezdődő felkészülést. A kézilabdázás mindig leköt, addig ezt a néhány napot csak kihúzom valahogy. Újra a régi, megszokott helyemen lehetek, ahol minden nagyobb eredményemet, sikeremet elértem. Ráadásul a Bajnokok Ligájában újra játszhatunk, mint korábban. Szerencsére a lábam is egészséges, bár nem akarom elkiabálni.”

A bajnoki ezüstérmeshez kerül az ötödik helyezettől, BL-csapatba igazol KEK-indulótól – alapot adva magának arra, hogy pályafutása ismét felfelé íveljen.

„Nem úgy jött össze sem nekem, sem a Debrecennek ez a szezon, ahogy szerettük volna – mondja a közelmúltról. – Kiscsapatok ellen veszítettünk pontokat, amit nehéz megemészteni. Pedig úgy terveztük, a bronzérmet érő helyre is odaférhetünk.”

Régi-új városában – éppúgy, mint korábban – az egy évvel fiatalabb Vincze Melinda lesz a vetélytársa a balszélsőposzton.

„Annak idején is ketten voltunk Melindával, szerintem jól kiegészítjük majd egymást – magyarázza. – Szeretnék jó alapozáson részt venni, tudom a többiektől, hogy Imre Vilmos remek edző, habár én még nem dolgoztam vele.”

Nagy Ivett számára négy éve az olimpiai szereplés sem volt elérhetetlenül messze, ám a pekingi bő keretben már nem kapott helyet. Válogatott az olimpia után is lesz – de van-e visszaút?

„Minden kizárólag rajtam meg a csapaton múlik – véli Nagy Ivett a távolabbi jövőről.

– Már nem tartozom a fiatal játékosok közé, de nem is vagyok még öreg, ha odateszem magamat, a koromnál fogva talán még vissza tudok kerülni a válogatottba.”

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
11 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
18 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
31 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
46 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
55 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik