Koronázzák a királynőt

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2008.07.02. 14:16
Címkék
A Bajnokok Ligája gólkirálynőjeként készül a pekingi olimpiára Tóth Tímea, a címért járó díjat viszont még csak e héten veszi át. Az osztrák Hypo átlövőjének ehhez Svédországba kell utaznia; miközben a múlt hetet Zalakaroson töltötte, most pedig Tatán edz az olimpiai sikerért. Csapattársaival együtt van egy szívfájdalma: a pekingi nyitóünnepséget ki kell hagynia, ez az egyik ára, hogy még a játékok végén is legyen dolguk a mieinknek.

Hol jobb: Zalakaroson vagy Tatán? Hol jobb: Zalakaroson vagy Tatán?

Itt, Tatán minden egy helyen van. Ott gyönyörű volt a környezet, luxusszállóban laktunk, az állandó buszozás viszont megnehezítette a dolgunkat. De egyik helyszín sem volt ismeretlen, megszoktuk már mindkettőt.

A megszokástól nem lesznek monotonok a mindennapok?

Azért meg lehet törni az egyhangúságot. Zalakarosról elmentünk Balatonmáriafürdőre egy karaokebárba, énekeltünk, táncoltunk, együtt voltunk. Itt, Tatán többnyire szabadok az esték, időnként azért találunk most is közös programot.

Jövő héten viszont egyharmadára csökken a társaság…

Alig hatan maradunk csak, hiszen a többség a klubjában készül tovább. Sokat gyakorolhatjuk majd a kapura lövést, a konditeremben vagy futás közben pedig ugyanúgy tudunk dolgozni, mintha az egész keret itt lenne.

Gyakori téma már az olimpia?

Amikor fáradtak vagyunk, inkább pihenni, regenerálódni akarunk, de mindenki tudja, hogy mire készülünk, természetes, hogy beszélgetünk róla. A csoportban az első három hely valamelyikét kellene megszereznünk, hogy ne csak negyedikként jussunk a negyeddöntőbe.

Norvégia miatt?

Igen, ők alighanem mindenkit megelőznek az A-csoportban, jól lenne ekkor még elkerülni őket. A norvégoknak könnyebb a dolguk, Kazahsztánt, Angolát, Franciaországot, Romániát és Kínát kell legyőzniük a csoportelsőséghez.

Kicsit furcsa időpontokban kézilabdáznak majd Pekingben…

Ezen nem tudunk változtatni, megoldjuk, bár nem szoktunk délelőttönként meccset játszani. A svédek és a brazilok ellen háromnegyed tizenegykor kell pályára lépnünk, a németek, az oroszok és a dél-koreaiak ellen viszont este háromnegyed tízkor. A nagy szívfájdalmunk az, hogy az olimpia megnyitójára a másnapi, Svédország elleni mérkőzésünk miatt nem tudunk elmenni, hiszen nem lehet tudni, mikor érnénk vissza az olimpiai faluba.

Milyen emlék néhány hét után az előző Bajnokok Ligája-szezon?

Túlléptem rajta, ez van, jövőre megint úgy indulunk neki az ősznek, hogy megnyerjük a Hypóval a klub kilencedik serlegét. A döntő sem fáj már, jól játszottunk, még a visszavágón is, csak a hibáink nem fértek bele a Zvenyigorod ellen. Pénteken viszont Göteborgba utazom, ott adják át a gólkirálynői címért járó díjat, így szép emlék marad a tavasz.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
14 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
20 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
28 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
33 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
48 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
57 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik