Kockázat nélkül is van győzelem

A. A.A. A.
2008.07.09. 06:50
Címkék
Természetfeletti nyugalommal adta a tusokat hétfőn Imre Géza – vagy inkább a maga természetességével. A párbajtőrvívás idei kontinensbajnokának versenyzése arra példa: mit ér, ha az ember kezébe veszi a sorsát, maga igyekszik irányítani az eseményeket, felülkerekedik önmagán, és bátran mer dönteni. Arany a jutalma.

Edzőjétől azt hallottuk, hogy nagyon jól sikerült edzőtábor után utazott el Kijevbe. Milyen az, amikor jól sikerül az edzőtábor?Edzőjétől azt hallottuk, hogy nagyon jól sikerült edzőtábor után utazott el Kijevbe. Milyen az, amikor jól sikerül az edzőtábor?

Talán arra gondolhatott, hogy egy-két dolgot magamtól határoztam el, önálló döntéseket hoztam, ami eddig nem volt jellemző rám. Az előírt edzéseken túl is gyakoroltam, tudatosan irányítottam a felkészülésemet, az iskolázás is jól ment, ez kelthette fel a figyelmét.

Mindezek után az aranyért utazott el az Európa-bajnokságra?

Ilyet párbajtőrben nem lehet mondani. Persze az ember mindig azért megy el valahová, hogy első legyen, de ez nem olyan, mint a futás, hogy pontosan tudja az ember, mire lehet jó. Az én céljaim között nem is az egyéni, hanem a csapatverseny szerepel mindig az első helyen.

Honnan az a nyugalom, amellyel az egész napot végigvívta?

Régebben ez egyáltalán nem volt jellemző rám, mindig kapkodva kezdtem az asszókat. Az volt a baj velem, hogy mihamarabb előnyt akartam kovácsolni magamnak. Most nem kezdtem el azonnal rohamozni, inkább az ellenfél hibáit akartam kihasználni, biztosra mentem, nem kockáztattam. Udvarhelyi Gábor pedig folyamatosan sulykolta belém, hogy ez a jó taktika, így állandó megerősítést nyertem. Az asszók között félrevonultam, és csak a következőre figyeltem, az asszón belül pedig mindig csak a következő tusra.

Hogyan lehet ezt a formát Pekingig megőrizni?

A vívásban akkor is ki lehet kapni, ha az ember jó formában van, elég egy rossz pillanat, és vége. De úgy fogom végezni augusztusig az edzéseket, mint az Európa-bajnokság előtt, ami bevált, azon nem kell változtatni. Nekem egész évben jól ment a vívás, erős mezőnyben Világkupát tudtam nyerni, most kontinensbajnokságot, pedig korábban egy évben legfeljebb egy versenyen győztem. Talán beértem.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
2 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
11 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
13 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
22 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
27 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
31 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka a 4., Erdős Rita a 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik