Hétköznapok nélkül

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2008.08.02. 02:23
Címkék
A szombati elutazás előtti utolsó napok attól lettek különlegesek vívóink többségének, hogy a legtöbb hétköznapi tennivalót most tudták elvégezni. Ilyenkor már nem szívesen zavarunk olimpiai győzelemre törő sportembereket, de e sportág magyar követeinek azért is lehetünk hálásak már a játékok előtt, mert szinte nincs olyan helyzet, hogy ne legyenek készségesek és közvetlenek. Bizonyítva ezzel, hogy akinek tényleg sok dolga van, annak mindenre van ideje.

„Tényleg érdekel, mivel telnek ezek a napok? – kérdezte a párbajtőrvívó Kulcsár Krisztián autóvezetés közben, amikor már bőven benne jártunk a délutánban (az időpont nem mindegy). – Szerda este hatkor fejeztük be a felkészülést Tatán, hétkor már Balatonszemesen voltam a feleségemnél és a három gyermekemnél, ott nyaralnak. Éjjel egyig beszélgettünk, társasjátékoztunk, ötkor keltem, hatkor otthon voltam Diósdon. Betettem egy mosást, kiteregettem, aztán betettem még egyet. Utána elmentem a munkahelyemre, este fél tízre értem megint haza, és kivettem a második mosást. Vasaltam, összepakoltam, hajnali fél ötkor feküdtem le. Hétkor keltem, elvittem a Syma-csarnokhoz a cuccaimat, aztán a munkahelyemen folytattam a napot, most megyek haza. Lesz otthon fél órám, és megyek vissza Szemesre, majd reggel jövök fel Diósd érintésével Pestre. Még az anyukámtól is elbúcsúzom, és meglocsolom a leandereket. De teljesen jó így minden, hiszen kikapcsolja az agyamat ennyi program, nem lesz rajtam úrrá az olimpia előtti hisztéria.”

Női tőrözőinknél a belső feszültség növekedéséről beszélt Bernát Zoltán szövetségi kapitány az index.hu internetes oldalnak, Mohamed Aida hangja viszont tisztán csengett, mint mindig.

„Én is olvastam, hogy Ujlaky Virginie egyéniben is szeretne vívni, ez így is van, de a csapatot csak azzal szolgálom, ha arra koncentrálok, hogy minél jobb legyek – mondta rutinos olimpikonunk. – A csapatversenynek úgy kell nekiindulni, hogy az a három versenyző, aki odaáll, jól vív, ha pedig valaki rosszul, ott a lehetőség, hogy Virginie tartalékként beálljon, számítunk rá. Négyen együtt videóztunk legutóbb, többnyire a magánéletben is jóban vagyunk, de nem kell feltétlenül mindenkinek szeretnie a másikat. Az olaszok egy időben utálták egymást, mégis sorra nyerték a világversenyeket.”

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
20 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
28 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
44 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
54 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik