| Szász Emese (Magyarország)–Hadia Bentaleb (Algéria) 15:4 |
Megkezdődtek Pekingben a női párbajtőr küzdelmei is: a két magyar induló közül Szász Emese kezdett korábban, és könnyedén győzte le az algériai Hadia Bentalebet.
Szász végig vezetve, magabiztosan győzte le az Afrika-bajnokság 6. helyezettjét 15:4-re, ezzel ő lett az első magyar versenyző, aki az olimpiai pástok közül a zöld színűn nyerni tudott az első körben.Szász a következő fordulóban az első fordulóban erőnyerő, csapatban vb-ezüstérmes orosz Ljubov Sutovával találkozik.A másik magyar vívó, Mincza-Nébald Ildikó magyar idő szerint fél kilenckor lép pástra a hongkongi Jeung Csuj-ling ellen.A két magyar azonos ágon szerepel, így ha eljutnak az elődöntőig, egymás ellen vívnak.
VÍVÁS
VÍVÁS
| Szász Emese (Magyarország)–Hadia Bentaleb (Algéria) 15:4 |
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Eb-bronzérmes a párbajtőröző Muhari Eszter
Egyéb egyéni
2026.06.18. 21:29

Vívó Eb: Muhari Eszter érmes Antonyban
Egyéb egyéni
2026.06.18. 19:28
Ezek is érdekelhetik



