A póló magyar sport! És ezt ismét bizonyította a férfiválogatott

2008.08.24. 14:39
Fantasztikus, lenyűgöző! Ez a két szó tökéletesen jellemzi a magyar válogatott teljesítményét a pekingi döntőben az Egyesült Államok ellen. Bár olimpiai csapatunk nem úgy szerepelt, ahogy a közvélemény korábban várta, férfi pólósaink ismét bebizonyították, lehet rájuk számítani. A vízilabda továbbra is magyar sport!
Athénban és Pekingben nem vesztett mérkőzést a magyar csapat
Fotó: Reuters
Athénban és Pekingben nem vesztett mérkőzést a magyar csapat
Athénban és Pekingben nem vesztett mérkőzést a magyar csapat
Fotó: Reuters
Athénban és Pekingben nem vesztett mérkőzést a magyar csapat

A HŐSÖK

Az aranyérmes válogatott tagjai: Benedek Tibor, Biros Péter, Gergely István, Hosnyánszky Norbert, Kásás Tamás, Kis Gábor, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Molnár Tamás, Szécsi Zoltán, Varga Dániel, Varga Dénes, Varga Tamás, és persze a szövetségi kapitány, Kemény Dénes
„Tizenkét éve vagyunk a világelitben, s ennyi idő alatt nem lehet mindig nyerni. Ennek ellenére páratlan sorozat van a hátunk mögött azzal, hogy az elmúlt négy évben minden világversenyen dobogóra állhattunk” – nyilatkozta az eredményhirdetésnél talán leginkább elérzékenyülő Molnár Tamás az amerikaiak ellen megnyert találkozót követően.

Papesz valóban megélt már sok nagy csatát a válogatottal. A pekingi olimpiai bajnoki címet pedig semmire sem cserélné el.

„Ha Athénban azt mondják, hogy az olimpia után sorra elbukjuk a világversenyek döntőit, de Pekingben a mi nyakunkba akasztják majd az aranyérmet, aláírtam volna” – tette hozzá a center, aki szeretteire gondolt a dobogón, ezért tört el nála a mécses.

A fináléban három gólt szerző Varga Dániel a csapategységben látja a siker titkát.

„Senki sem volt szereptévesztésben. Mindenki 1/13-ad részt tett hozzá a válogatott teljesítményéhez” – értékelt Varga, míg Benedek Tibor szerint a sok ösztönös zseni alkot ilyen sikeres együttest.

KÉPGALÉRIA

KATTINTSON A KÉPRE!
KATTINTSON A KÉPRE!
„Az eddigi csapatot a szeretet, a mostanit már a tehetség is összetartja” – mondta a háromszoros olimpiai bajnok pólós. (Persze Benedek valószínűleg nem arra gondolt, hogy Sydneyben és Athénban éppenséggel kutyaütők alkották volna az aranyérmes gárdákat...)

Az amerikaiak természetesen némileg csalódottak az elveszített döntő után, de elismerik: a jobbik csapat nyert.

„Nem játszottunk úgy, ahogy akartunk. Remekül lőttek és támadtak a magyarok, s úgy érzem, a legelején kissé beragadtunk. Túl sok gólt kaptunk, ilyen védekezéssel egész egyszerűen nem lehet meccset nyerni” – nyilatkozta az amerikaiak legjobb góllövője, egyben csapatkapitánya, Tony Azevedo.

„Tizenöt-tizenhat éve, kisgyerekkoruk óta vízilabdáznak együtt. A póló Magyarországon olyan, mint nálunk az NBA. Ez az ő sportjuk, ezt mindenki láthatta. Nagyon nagy meccset játszottak” – mondta rendkívül szimpatikusan az elődöntőben a szerbek szemét kivédő, ám a döntőben lecserélt Merrill Moses, az amerikai együttes kapusa.

Végül pedig álljon itt e sorok között Kemény Dénes meccs utáni „mondata”.

A szövetségi kapitány maga köré hívta mind a tizenhárom játékosát, majd egyetlen szót szólt: „Köszönöm!”

Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Mi is köszönjük nektek, hogy megmentettétek az olimpiánkat.

EMLÉKEZTETŐ

DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK 14–10
Gólszerzők: Biros 3, Varga Dá. 3, Varga Dé. 2, Benedek, Kásás, Kiss G., Kis G., Madaras, Molnár T., ill. Azevedo 4, Beaubien 2, J. Smith 2, Bailey, Varellas
Ötméteresek: 0/0, ill. 1/1
Kiállítások: 10, ill. 10
Lövéspontosság: 46.7%, ill. 35.7%
Legfrissebb hírek

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
Tegnap, 2:29

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21
Ezek is érdekelhetik