Hamis igazolásért súlyos büntetés jár

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2008.09.02. 01:49
Címkék
A végéhez érkezhet a rétes hosszúságúra nyúló hamis igazolások ügye Jász-Nagykun-Szolnok megyében. A tavalyi bajnokságban a megyei I. osztályú Jászladány együttesében három labdarúgó (Bagi Sándor, Ács Gábor és Ughy Márk) hamis igazolással játszott, s ez a szezon végeztével be is bizonyosodott. A Jászságban ugyan lezárult, de más megyébe (és talán a fővárosba is) begyűrűzött a nem hétköznapi történet, hiszen az illetékes szövetségek az érintett játékosokkal szemben vizsgálatot indítanak.

A fegyelmi bizottság hosszas vizsgálódás után elsőfokon a Jászladányt kizárta a bajnokságból. Ez azt jelentette volna, hogy az egyesület felnőtt- és utánpótláscsapatai egyetlen osztályban sem szerepelhetnek a 2008–2009-es szezonban.

Természetesen az egyesület fellebbezett a határozat ellen, s mivel ennek halasztó hatálya volt, pályára is léphetett az időközben megkezdődő új bajnokságban. A dr. Kókay Mihály vezette fellebbviteli bizottság a napokban megtárgyalta az ügyet, s a következő, jogerős döntést hozta: a Jászladányi ESE felnőttcsapata továbbra is a megyei I. osztályú bajnokságban szerepelhet, de idei összteljesítményéből 15 pontot levon. A szakosztály vezetőjét, Jánosi Zoltánt 2009. június 30-ig eltiltja a sportszakmai tevékenységtől. A klub utánpótláscsapatait felmentette a fegyelmi bizottság hátrányos döntése alól.

Bár a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Labdarúgó-szövetség „csak” a klubot, illetve a szakosztályvezetőt sújtotta büntetéssel, ez nem jelenti azt, hogy a játékosok megússzák az esetet.

„A Magyar Labdarúgó-szövetség szabályzata értelmében ilyen esetben annak a szövetségnek kell eljárnia a vétkes labdarúgókkal szemben, amelynél az első, érvényes igazolásokat kiállították” – tudtuk meg a JNSZ megyei szövetség elnökétől, Boros Tibortól.

Ezek szerint Ughy Márkkal szemben – aki akkor a Tatabánya igazolt labdarúgója volt – a Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó-szövetség jár el. Ács Gábor ügyét – aki a hamis igazolás elkészítésekor az Ecser játékosa volt, s a nyáron Újlengyelbe igazolt – viszont a Pest Megyei Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága augusztus 13-án megtárgyalta, és a labdarúgót december 31-ig mindennemű sporttevékenységtől eltiltotta.

Bagi Sándort mint nem létező jászladányi futballistát a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Labdarúgó-szövetség vonhatja felelősségre, de az ügy nem ilyen egyszerű, hiszen aki hamis igazolással pályára lépett a Törökszentmiklós elleni tavaszi bajnokin, az – állítólag – Szabó Ferenc budapesti lakos volt.

A kínos ügy így minden bizonnyal még nem zárult le.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
27 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
46 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
48 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
51 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
55 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
58 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik