Hamis igazolásért súlyos büntetés jár

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2008.09.02. 01:49
Címkék
A végéhez érkezhet a rétes hosszúságúra nyúló hamis igazolások ügye Jász-Nagykun-Szolnok megyében. A tavalyi bajnokságban a megyei I. osztályú Jászladány együttesében három labdarúgó (Bagi Sándor, Ács Gábor és Ughy Márk) hamis igazolással játszott, s ez a szezon végeztével be is bizonyosodott. A Jászságban ugyan lezárult, de más megyébe (és talán a fővárosba is) begyűrűzött a nem hétköznapi történet, hiszen az illetékes szövetségek az érintett játékosokkal szemben vizsgálatot indítanak.

A fegyelmi bizottság hosszas vizsgálódás után elsőfokon a Jászladányt kizárta a bajnokságból. Ez azt jelentette volna, hogy az egyesület felnőtt- és utánpótláscsapatai egyetlen osztályban sem szerepelhetnek a 2008–2009-es szezonban.

Természetesen az egyesület fellebbezett a határozat ellen, s mivel ennek halasztó hatálya volt, pályára is léphetett az időközben megkezdődő új bajnokságban. A dr. Kókay Mihály vezette fellebbviteli bizottság a napokban megtárgyalta az ügyet, s a következő, jogerős döntést hozta: a Jászladányi ESE felnőttcsapata továbbra is a megyei I. osztályú bajnokságban szerepelhet, de idei összteljesítményéből 15 pontot levon. A szakosztály vezetőjét, Jánosi Zoltánt 2009. június 30-ig eltiltja a sportszakmai tevékenységtől. A klub utánpótláscsapatait felmentette a fegyelmi bizottság hátrányos döntése alól.

Bár a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Labdarúgó-szövetség „csak” a klubot, illetve a szakosztályvezetőt sújtotta büntetéssel, ez nem jelenti azt, hogy a játékosok megússzák az esetet.

„A Magyar Labdarúgó-szövetség szabályzata értelmében ilyen esetben annak a szövetségnek kell eljárnia a vétkes labdarúgókkal szemben, amelynél az első, érvényes igazolásokat kiállították” – tudtuk meg a JNSZ megyei szövetség elnökétől, Boros Tibortól.

Ezek szerint Ughy Márkkal szemben – aki akkor a Tatabánya igazolt labdarúgója volt – a Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó-szövetség jár el. Ács Gábor ügyét – aki a hamis igazolás elkészítésekor az Ecser játékosa volt, s a nyáron Újlengyelbe igazolt – viszont a Pest Megyei Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága augusztus 13-án megtárgyalta, és a labdarúgót december 31-ig mindennemű sporttevékenységtől eltiltotta.

Bagi Sándort mint nem létező jászladányi futballistát a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Labdarúgó-szövetség vonhatja felelősségre, de az ügy nem ilyen egyszerű, hiszen aki hamis igazolással pályára lépett a Törökszentmiklós elleni tavaszi bajnokin, az – állítólag – Szabó Ferenc budapesti lakos volt.

A kínos ügy így minden bizonnyal még nem zárult le.

Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
6 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
8 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
11 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
15 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
18 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
21 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
33 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
48 perce
Ezek is érdekelhetik