Helyén kezelik a sikert

R. B. B.R. B. B.
2008.09.16. 00:46
Címkék

A mostani szezontól T-Mo bile-Honvéd néven szereplő Kőér utcai együttes nyerte meg a múlt hét végi, lassan hagyományossá váló szegedi pólótornát, amelyről a négy magyar élcsapat közül csak az Eger hiányzott. A Kovács Istvánt váltó Vad Lajos vezetésével szereplő Honvéd legyőzte a Vasast, a Szegedet, az orosz Dinamo Moszkvát, s csak a romániai Nagyváradtól kapott ki.

„Helyén kell kezelni a tornagyőzelmet – jelezte az új edző, Vad Lajos. Örülnek az elsőségnek, de nem értékelik túl a sikert. – Mindegyik csapat tartalékos volt, a győzelem azért igazán fontos, mert új kerettel, új edzővel szerepelt a Honvéd, és biztató, hogy a fiúk morálisan és fizikailag is rendben voltak a négy mérkőzés alatt.”

A szakembertől megtudtuk, a felkészülés nagyobb részén már túljutottak, most következnek azonban az igazán fontos események. Keddtől már majdnem teljes lesz a csapat, mivel a pihenőt kapó olimpiai bajnokok, a center Molnár Tamás és a kapus Gergely István is bekapcsolódik a közös munkába.

„Most következik majd a finomítás, keddtől kezdjük az összeszoktatást – mondta Vad Lajos. – A hétköznapokban már megvagyunk ezzel, remélhetőleg a játékban is fokozatosan haladunk előre.”

Az összesen öt olimpiai aranyat összegyűjtő duónak sok ideje nem lesz a visszarázódásra, mivel szombaton és vasárnap az FTC, az OSC és az Ybl társaságában a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek. Igaz, ebből a kvartettből a Honvédnak kötelező megszereznie a továbbjutást érő első két hely valamelyikét, így az MKmeccsek is a felkészülést szolgálják. A kupában szeptember utolsó hétvégéjén már a negyeddöntők következnek, október 3. és 5. között pedig az Euroliga első selejtezőkörében méretik meg az újjáalakult Honvéd.

Molnár és Gergely csatlakozásával már majdnem teljes a kerete a nyáron hét játékostól búcsúzó és ugyanennyit igazoló együttesnek. Keddtől már csak Gergely István öccse, Mihály nem áll Vad Lajos rendelkezésére. A szlovák válogatott pólósnak másfél hete műtötték meg a vállát, és várhatóan jó egy hónap múlva lesz bevethető állapotban.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
6 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik