Vígh Tibornak mennie kellett

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2008.09.30. 11:05
Címkék

Pocsékul szerepel a Szolnoki MÁV az NB II Keleti csoportjában, hiszen a kék-fehérek csupán a 12. helyen szerénykednek, ami felettébb kevés az előző szezonban ezüstérmet szerző gárdától. A bajnokság előtt a vezetők és a szurkolók annak ellenére bíztak a sikerek megismétlésében, hogy a nyáron szinte teljesen kicserélődött a játékoskeret, ám időközben kiderült, hogy az újonnan érkező labdarúgók nem képesek pótolni a távozó futballistákat. A gondok ellenére a Szolnok biztatóan kezdett a bajnokságban, hiszen a kék-fehérek az első három fordulóban hét pontot szereztek, az utóbbi öt mérkőzésen azonban csak egyet, emellett kaptak 19 gólt is. A produkció Vígh Tibor állásába került, miután a vezetőedző hétfőn közös megegyezéssel szerződést bontott a klubbal.

,,Noha még csak az őszi idény felénél tartunk, az új játékoskerettel nem tudtunk megfelelni a várakozásoknak – ismerte el Vígh Tibor. – Az első négy hely valamelyikén kellene állnunk a szezon végén, amelytől igen messze vagyunk. Mivel nem szeretnénk végleg lerombolni tavaly felépített nimbuszunkat, a vezetőséggel abban maradtam, jobb, ha átadom a helyem másnak.”

A szakember korábban tizenöt évig irányította szolnoki csapatot, mielőtt 2007 nyarán viszszatért volna. A Szolnoki MÁV az előző bajnokság őszi idényében mindössze tizenegy gólt kapott, s kétszer is legyőzte a Ferencvárost. A szakvezető távozását követően a hétfő délutáni edzést a korábbi pályaedző, Romanek János vezette, ám Vígh Tibor utódját várhatóan csak pénteken jelölik ki.

Noha hivatalosan senki sem erősítette meg az információt, a múlt héten Szolnokon többször feltűnt a Diósgyőrből menesztett Vágó Attila. Elképzelhető, hogy a Vecsés elleni szombati bajnokin már ő irányítja a csapatot.

Legfrissebb hírek

Az első tornáját nyerte Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
10 perce

Nem csak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – Fotó

Foci vb 2026
10 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
19 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
50 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik