A fekvőtámasz tanára

S. Zs.S. Zs.
2008.10.06. 22:46
Címkék

Aki csak egy, Sisa Tibor vezette edzést látott már, pontosan tudja: a fekvőtámasz szerves része a gyakorlásnak. A legkisebb figyelmetlenségért ugyanúgy karhajlítás a büntetés, mint azért, ha valaki utolsóként vagy leglassabban hajtja végre a gyakorlatot, sőt azért is, ha egy futballista akkor beszélget (vagy olyat mond…), amikor és amit éppen nem szabad.

Kétszáz néző előtt Sebők Vilmos csinálta hétfőn a legtöbb fekvőt – és ez több dologra is utal. Egyfelől, hogy Sisa Tibornál, a Diósgyőr új edzőjénél nem számít a múlt, sem a rang (hiszen a középső védő a csapatkapitány, és 52-szeres válogatott, a DVTK játékosainak többsége még kerettag sem volt soha semmilyen nemzeti csapatnál), másrészt ennyi néző néhány csapatnál már bajnokin sem gyűlik össze.

„Már vártuk, tanár úr!”, „Örülünk, hogy idejött, tudjuk, hogy segít rajtunk!” – ilyen és ehhez hasonló hangok fogadták az új szakvezetőt azoktól, akik az edzőpálya korlátjára támaszkodtak.

„Sokat várok magamtól, de érzékelem, hogy tőlem is sokat várnak – mondta Sisa Tibor az első, Miskolcon töltött napját követően. – A fekvőtámaszról szóltam előre, mondtam, hogy az edzéseim speciálisak… De a játékosok zokszó nélkül csinálták, és tudom, néha hangulati elemként is jól jön egy félig tréfás büntetés. Elmondtam a srácoknak nagy vonalakban, hogy mit várok tőlük: a fegyelem az első, minden erre épül. Megsértődni tilos! A múlt nem számít, csakis a teljesítmény. Többre nem is volt idő, majd menet közben megismerjük egymást.”

Zónavédekezés, fél- és egész pályás letámadás, pozíciós játék: ezeket gyakorolta először a Sisaféle diósgyőri csapat.

„Érzem, hogy kellek valahol, és ez a legtöbb, amit edzőként kaphatok” – mondta a szakember. Ezt talán arra is érthettük, hogy bár az MLSZ futballfejlesztési igazgatója a televízióban azt mondta, az utánpótlást irányító, formálódó új stábban számítottak volna a tréner munkájára, a júliusi ifi Eb óta senki sem kereste.

„Már Nyíregyházán láttam, milyen nagy erőt ad a szurkolótábor a csapatnak. Remélem, hamarosan lesz okunk közösen örülni” – mondta az edző.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
28 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
40 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
41 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
41 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik