Vissza a nevelőedzőhöz

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2008.10.17. 01:09
Címkék
Vissza a gyökerekhez! Ez lehet a mottója Janics Natasa edzőválasztásának. A háromszoros olimpiai bajnok szegedi kajakos csütörtökön bejelentette: nevelőedzője, Kovács László irányításával folytatja pályafutását. S hogy a többiekkel, azaz Kovács Katalinnal, Kozák Danutával és Szabó Gabriellával mi lesz? Petrovics Kálmán, a DémászSzeged VE igazgatója ígéri: kedden erre is fény derül.

Október közepén járunk, lassan munkába állnak honi legjobb kajakosaink és kenusaink. Így tett a pekingi olimpia egyik hőse, Janics Natasa is, aki csütörtökön bejelentette: édesapja korábbi trénerével, saját nevelőedzőjével, Kovács Lászlóval folytatja pályafutását.

Hogy mit lehet tudni a kajakosberkekben „Kokszi” néven ismert trénerről? Nos, a magyarok közül korábban Csapó Géza, Svidró József, Petrovics Kálmán és Kajner Gyula edzője is volt. A külföldiek közül Natasa édesapját, Milan Janicsot is edzette, később pedig a bolgár válogatott szaktanácsadójaként, majd szövetségi kapitányaként dolgozott. Janics Natasa nevelőedzője az elmúlt években külföldön tevékenykedett: előbb a horvát nemzeti csapatot irányította, majd a szlovén Spela Ponomarenko felkészítését segítette, az elmúlt másfél évben pedig a szerb válogatott szaktanácsadója volt.

Hogy miért éppen őt választotta a szegedi kajakos?

„Mert benne látom a sikerek lehetőségét az elkövetkező évekre” – összegzett Janics.

De vajon Fábiánné Rozsnyói Katalin (s most már Sári Nándor) egykori tanítványai is így gondolkoznak?

Kovács Katalin egyelőre nem kívánt válaszolni az edzőjével és az egyesületével kapcsolatos kérdésekre.

„A sajtóból értesültem arról, hogy az MTK nem tart igényt rám, ám mivel az év végéig élő szerződésem van, jogilag tisztáznom kell egy-két dolgot ahhoz, hogy megtegyem a klubváltással kapcsolatos lépéseket” – mondta Kovács Katalin, akire a hírek szerint több egyesület is igényt tartana. Az egyik Janics Natasa klubja, a Démász-Szeged, amelynek vezetői örülnének, ha együtt maradnának a Pekingben szereplő lányok.

„Már nyáron jeleztük, hogy szerződése lejártával szívesen fogadnánk a KSI versenyzőjét, Kozák Danutát csapatunkban – mondta Petrovics Kálmán, a szegediek igazgatója. – A Kovács Katalin és klubja között fennálló konfliktus után logikusnak tűnik, hogy Katit is csábítanánk a egyesületünkbe. A két lány szerződtetésével kapcsolatban még folynak a tárgyalások, bízunk benne, hogy az elkövetkező napokban tisztázódik jó néhány kérdés, és így már konkrétumokkal tudunk szolgálni a jövő keddi sajtótájékoztatón. Egy biztos: bárhogy is alakulnak a tárgyalások, mindannyian arra törekszünk, hogy a négy lány, ha más-más klubnál is, de egy edző irányításával tudjon készülni az elkövetkező nagy világversenyekre.”

S hogy mi a véleménye a klub igazgatójának Janics Natasa edzőválasztásáról?

„Csak támogatni tudom Natasát döntésében, a sportszakmai szempontok mellett az érzelmi szálak is szerepet játszottak választásban. Natasa és Kokszi jól ismeri egymást, és saját tapasztalatból mondom: rutinos kezekbe került az olimpiai bajnok.”

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
9 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
28 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
41 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
44 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik