Turi György nem vállalta

K. E.K. E.
2008.10.19. 02:02
Címkék

Turi György döntött. Döntött – s ez még akkor is igaz, ha nem kizárólag egyedül hozta meg az elhatározását. „Sokszor elmondtam már, hogy Otylia Jedrzejczakkal a pekingi olimpián beszélgettem arról, hogy esetleg a Kőér utcában folytatná pályafutását – kezdte a Kőbánya SC vezetőedzője. – Számomra itt meg is szakadt a történet, hiszen azóta nem beszéltem az úszóval. A lengyel szövetség hivatalos levelét sem láttam, vagyis a felkérés közvetlenül nem is hozzám érkezett. Arról nem szólva, hogy Peking óta jelentősen változott a helyzet, hiszen már nálam készül Kovács Emese is, aki ugyanabban a számban érdekelt, mint Jedrzejczak. Így már egészen más a helyzet, mérlegelni kellett az érveket és az ellenérveket. Komolyan mondom, egy percig sem gondolkoztam azon, hogy az elutasítás után változik-e a szakmai megítélésem. Nem játszom a farizeust, ám ebben az ügyben tényleg nem számított saját pályafutásom, csak az, hogy a versenyzőimnek mi a jó.” Turi György kikérte az edzőkollégák, Kiss László szövetségi kapitány és a Kőbánya SC vezetőinek véleményét is, sőt tanítványaival is elbeszélgetett. „Összehívtam az olimpikonjaimat, és megkérdeztem tőlük, mit szólnának Otylia érkezéséhez – mondta a tréner. – A többség szívesen fogadta volna az olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó érkezését, ám a tapasztaltabb kollégák véleményét elfogadva úgy döntöttem, hogy nem vállalom a lengyel sportoló felkészítését. Nem vállalhattam el, hiszen nehéz és felelősségteljes feladatom van így is, mert Kovács Emese mellett immár Dara Eszter is bejelentkezett kétszáz méter pillangóra, vagyis könynyen előfordulhatott volna, hogy a két magyart legyőzi a lengyel lány. Más sportágakban pedig már bebizonyosodott, nem feltétlenül jó az, ha egy edző sokfelé figyel.” Turi György tehát nem a feladat elől hátrált meg, hanem a számára és a magyar úszósport számára sokkal „jövedelmezőbb” utat választotta: két, nemzetközileg is bizonyítani kívánó úszót készít fel a következő világversenyekre. Nem utolsósorban azért, hogy valamelyikük vagy akár mindketten legyőzzék egyszer a 200 méter pillangó klasszisát, Otylia Jedrzejczakot.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
10 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
24 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
37 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik