Egyelőre „csak” a célok közösek

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2008.10.23. 02:03
Címkék
Kedd délelőtt a DémászSzeged sajtótájékoztatóra invitálta az újságírókat, amelyen áttekintést adott a klub jelenéről és jövőbeni terveiről, valamint megtudhattuk: továbbra sincs aláírt szerződése az egyesülettel a két új kiszemeltnek, Kozák Danutának és Kovács Katalinnak.

Délen a helyzet változatlan. Vagyis ami eddig is tudvalévő volt a Démász-Szeged kajak-kenu szakosztályával kapcsolatban: női fronton a háromszoros olimpiai bajnok Janics Natasa továbbra is első embere lesz a Tisza-partiaknak. Pedig a jövő esztendőre vagy éppen a soron következő olimpiai ciklusra még nincs aláírt szerződése a versenyzőnek (ez azért is fordulhat elő, mert a Démász és a szakosztály még nem kötött új megállapodást, de 98 százalék, hogy erre is sor kerül), aki könynyek között mondta el: kitart az olimpiai pontversenyben legeredményesebb egyesület mellett.

Hogy Kozák Danuta miként gondolkozik a Démásszal kapcsolatban, azt jelenlétével jelezte. Bár még csak meghívott vendégként, ő is helyet foglalt a fehér asztalnál Dervarics Attila, a klub elnöke, Petrovics Kálmán, a szakosztály igazgatója, Janics Natasa és a szegediek új edzője, Kovács László mellett. Kovács Katalin csak rövid, de annál egyértelműbb közleményt küldött a sajtó számára, amelyben leírta: 2012-ig, a londoni olimpiáig folytatja pályafutását, de hogy melyik klubban, arra még nem tud egyértelmű választ adni. Egy biztos: miután az MTK bejelentette, nem kívánja meghosszabbítani december 31-én lejáró szerződését, több egyesülettel, köztük a Démász-Szegeddel, valamint több edzővel is tárgyal. Mindaddig azonban, amíg nem születik végleges döntés e két ügyben, nem kíván a nyilvánosság elé lépni.

„Kovács Katalin nagy sportember, nagy értéket jelentene nekünk, de azt kell mondanom, hogy bármi áron nem ragaszkodunk hozzá. A lényeg az, hogy Kovács és Janics párosa, ha külön-külön klubot képviselve, továbbra is együtt maradjon” – mondta Dervarics Attila, az egyesület elnöke.

Petrovics Kálmán elmondta, nem az anyagiak miatt nem született egyezség Kovács és a klub között, sokkal inkább sportszakmai szempontok alapján folynak jelenleg is egyeztetések.

Egy biztos: a négy versenyző, azaz Janics Natasa, Kovács Katalin, Kozák Danuta és a továbbra is a Dunaferr színeiben versenyző Szabó Gabriella ismét közösen szeretne nekivágni az elkövetkező időszaknak. Igaz, a három budapesti lány a téli felkészülési szakaszt szeretné a fővárosban eltölteni, csak a vízi alapozó edzések idején utaznának le Szegedre, ahol Janics Natasa nevelőedzőjével, Kovács Lászlóval (még kérdés, hogy csak vele vagy mással is) folytatnák a munkát.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
8 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
28 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
40 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
43 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik