Zúzódásnak nézték az arccsonttörést

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.10.30. 23:23
Címkék
Arccsonttörést szenvedett Éger László a szerdai, Dunaújváros elleni Ligakupa-mérkőzésen (2–2). A Paksi FC 31 esztendős hátvédje sérülésének igazán megdöbbentő részlete az, hogy a szekszárdi kórház röntgenorvosa azzal küldte haza: pusztán erős zúzódást szenvedett. Csütörtökön aztán kiderült, nagy a baj – nagyon nagy.

Úgy tartja a mondás, ugyanabba a folyóba kétszer nem lehet belelépni.

Éger László szerda délután rácáfolt a fenti megállapításra – persze önhibáján kívül. A Paksi FC kilencszeres válogatott hátvédje a Dunaújváros elleni Ligakupa-mérkőzés 61. percében egy beívelést követően el akarta fejelni a labdát, amikor a vendégek egyik játékosa belekönyökölt az arcába. Az ütközés következtében ugyanott törött el a járomcsontja, mint 2004 januárjában, ráadásul a kínzó fájdalom mellett az orvosok tehetetlenségével is meg kellett küzdenie.

„Már nem is emlékszem, kivel ugrottam fel fejelni, de az ütközés pillanatában hallottam a csont reccsenését – elevenítette fel a mérkőzésen történteket Éger László. – Rögtön tudtam, nagy a baj. A szekszárdi kórházban megröntgeneztek, majd az orvosok egyszerűen hazaküldtek. Azt mondták: csak erős zúzódás van az arcomon.”

A futballista nem tehetett mást, elhagyta a kórházat, ám szerda este folyamatos rosszullétre panaszkodott. Az éjszaka kétszer is kihívta az ügyeletes orvost, aki injekciókkal csillapította fájdalmait.

„Amint elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, ugyanúgy a roszszullét kerülgetett, mint előtte. Ezért csütörtök reggel Kiss Miklós András csapatorvos közbenjárásával Pakson újból megröntgenezték az arcomat.”

A vizsgálat során kiderült: Éger Lászlónak két helyen eltörött a járomcsontja, ráadásul a sérült csont egy ideget is nyom, ezért az arca szüntelenül zsibbad, így azonnali beavatkozás szükséges. Éger László ezért csütörtök délben Debrecenbe utazott, ahol péntek délelőtt megoperálják.

A beavatkozást valószínűleg Redl Pál, a helyi szájsebészeti klinika orvosa végzi el, aki 2004 januárjában egyszer már a segítségére sietett. Éger László ugyanis debreceni labdarúgóként a teremlabdarúgó-bajnokságban hasonló sérülést szenvedett – alig egy hónappal az FC Bruges elleni UEFA-kupamérkőzés előtt. Akkor az orvosi stáb semmi esélyt sem látott arra, hogy a belső védő a nemzetközi kupában szerepet kaphat, ám a meglepően gyors gyógyulásnak, no meg egy speciális arcvédő maszknak köszönhetően február végén már játszhatott a belga csapat ellen.

„Mivel az első műtét után már másnap elhagyhattam a kórházat, bízom benne, ezúttal sem lesz semmi komplikáció – reménykedett a sérült. – Óvatos vagyok. A legfontosabb, hogy újra egészséges legyek, de ha az orvosok hazaengednek, akkor szombat este mindenképpen kimegyek a Siófok elleni mérkőzésünkre.”

Egyébként a hátvéd súlyos sérülésétől függetlenül is csak a lelátóról nézhette volna meg csapata hét végi bajnokiját, mivel a korábban kapott kétmérkőzéses eltiltásából még csak egyet töltött le. És noha az őszi idény befejezését követően számos Ligakupa-mérkőzés vár még a paksiakra, Éger László az idén már biztosan nem léphet pályára. Egy telefonhívás viszont bizonyosan gyógyírt jelentene fájdalmaira.

Csakhogy Dunaújvárosból még senki sem érdeklődött hogyléte felől…

Legfrissebb hírek

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
31 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
44 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
44 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
45 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik