Eldöntötték az amerikaiak

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.11.06. 23:17
Címkék
A tartalékos csapatok csatáját összességében viszonylag könnyedén nyerte meg az ASE, amelynek a jelek szerint nagyon erős a légióskvartettje.

Centerei távoli találatainak köszönhetően vezetett az elején a Körmend, és ez az ellentmondás végigkísérte a találkozót – éppen ennek itták meg a levét a vendégek. Hiányzott ugyanis a belső játék a Polaroid Lami-Véd kosárlabdájából, emiatt szinte egyáltalán nem szereztek közeli pontokat a piros-feketék, és a lepattanózással is meggyűlt a bajuk. Hiányzott a gárdából egy igazi ötös center, olyan, amilyen Pakson Gulyás Róbert – igaz, ezúttal ő sem lépett pályára, csakúgy, mint a körmendieknél a két Fodor, Gergely és Márton.

Az első negyed végén felpörgő és sorozatban 14 pontot szerző hazaiak jobban boldogultak hiányzójuk nélkül, mert az amerikai kvartett szorgalmasan termelt. Jól sikerült például a pontgyárosnak beharangozott Ashante Johnson bemutatkozása a négyes poszton, de elképesztő légi mutatványokat láthattunk Charles Gosától is a hármas pozícióban. A kisemberek közül Nick Williams az első negyedben volt aktív, azonban sok büntetőt hibázott, az irányító Darris Nichols pedig a térfélcserét követően találta meg a ritmust. Egy szó mint száz, jól osztották meg a munkát a tengerentúliak a vendéglátónál.

Ahogy a felsorolásból is sejthető, a rangadón inkább az Atomerőmű dominált, amely a nyolcadik perctől végig vezetett – de egyszer, a harmadik negyed hajrájában megingott. Ekkor négyre csökkentette korábbi 12 pontos hátrányát a Körmend, főleg a lengyel Zbigniew Bialek palánk alatti agilitásának köszönhetően. Ám következett egy 10–0-s paksi roham, és eldőlt a meccs, hiába szórta meg magát a hajrában minden labdát rádobó George Banks, aki csak támadásban volt enynyire aktív, védekezésben már kevésbé.

Essék még szó a két szurkolótábor közös akciójáról, amelynek keretében transzparenseiken a magyarok összefogására hívták fel a figyelmet a drukkerek – nyilván a rossz emlékű dunaszerdahelyi eseményekre utalva. Viszont kicsit visszás volt, hogy a mérkőzésen alig született olyan kosár, amelyet hazai játékos jegyzett. Bár a számítógép meghibásodása miatt nem készült statisztika a találkozóról, azt azért nem volt nehéz kiszámolni, hogy a 156 pontból mindössze 32-t szereztek a magyarok. Ez alig több mint húszszázalékos arány...

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
7 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
55 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik