Káté és Darmos érmes

MONCZ ATILLAMONCZ ATILLA
2008.11.13. 01:29
Címkék
A kedden nyert két éremhez szerdán további kettőt tett hozzá a magyar küldöttség, csütörtökön Ungvári István és Varga Miklós mellett Káté Gyula és Darmos József is a fináléba jutásért húz kesztyűt.

Állítólag néhányan sokallták a gyorsan nyert két magyar érmet (Ungvári István, Varga Miklós már biztosan dobogós) Liverpoolban, így aztán kedd este bokszversenyen csak részben megszokott jelenetek játszódtak le a csarnokban. Az általános, hogy arcpirító csalás (Bacskai Balázs így kapott ki a török Abdulkadir Koroglintól: a töröknek betört az orra, illetve idősb Balzsay Károly szövetségi kapitány szerint harmadannyit ütött és talált, mind Bendzsi) esetén a vesztes fél tábora hőzöng, az már nem annyira, hogy a megcsúfolt fél zokogjon az öltözőben.

A sportágban, illetve főleg annak vezérkarában uralkodó hangulat miatt simán elképzelhető volt, hogy a keddi „műsor” szerdán a magyarok malmára hajtja a vizet. Káté Gyula esetében erre például szükség lehetett volna, elvégre orosszal hozta össze a sors a negyeddöntőben. Ha nem is a kétszeres vb-ezüstérmes Gennagyij Kovaljovval, de azért Makszim Ignatyevet sem volt szabad lebecsülni. Káté szokásához híven zakatolt, két menet után egy ponttal vezetett, és végül 8:4-re nyert – ezzel megtörte a 2005 óta tartó átkot, így már nem a mienjangi vb-n Szergej Kazakovot megverő Bedák Pál a legutóbbi magyar, aki világversenyen orosz bunyóst múlt felül.

„Az elején az ellenfél bal felütéssel betalált, még én is összehúztam magam, de szerencsére ezt csak mi vettük észre. Ettől függetlenül végig Káté uralta a mérkőzést. Következő ellenfele az ír Johnny Joyce lesz, akitől az olimpián ugyan kikapott, de előtte már kétszer megverte, és ez most sem lesz másként” – mondta Balzsay kapitány az utóbbi két Eb-ről bronzérmet hozó Káté összecsapásáról.

A szerdáig két szép győzelmet arató Szili Istvánnak viszont még nincs érme világversenyről, és a jövő tavaszi, milánói világbajnokságig már nem is lesz. Az ukrán Ivan Szenaj már a 16 között, a bolgár Mladen Manev ellen is megmutatta, mennyire kemény, és most magyar riválisának is ízelítőt adott ebből: 11:5-re győzte le.

Szilivel ellentétben Darmos Józsefnek megszületett az első Eb-érme. A nehézsúlyú magyar bokszoló a vb-ezüstérmes azeri Elvin Alizade után pusztító balhorgaival az osztrák-török Durmus Kekliket is elintézte (5:2), ezzel pedig eldőlt, hogy az éremtermés szempontjából 2000 óta a mostani lesz a legjobb magyar Európabajnokság.

Arról pedig, hogy ifjabb Balzsay Károly 2002-es bravúrja után újra legyen magyar Ebdöntős, csütörtökön Káté mellett Ungvári (48 kg, az örmény Hovancs Danieljan ellen), Varga (60 kg, az orosz Leonyid Kosztilev ellen) és Darmos (az örmény Colak Ananikjan ellen) gondoskodhat.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
7 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
9 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
19 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
36 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
50 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
51 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
57 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
58 perce
Ezek is érdekelhetik