Ivkovics ülősztrájkolt

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.11.23. 23:40
Címkék

Érdekesnek ígérkezett a szombati Kecskemét–Pécs férfibajnoki, mert két korábbi szövetségi kapitány csapata csapott össze – érdekes is lett, de nem ezért: a sima hazai sikerrel (75–58) véget érő mérkőzést Sztojan Ivkovics magánszáma tette emlékezetessé. A vendégek szakmai igazgatója a 13. percben megkapta második technikai hibáját, amely után a szabályok értelmében el kellett volna hagynia a termet, ehelyett ő leült a kezdőkörbe, és kért egy cigit meg egy sört.

„Először is hadd pontosítsam a meccs tudósításában megjelent nyilatkozatomat: én néhány pécsi játékvezetőre gondoltam mint sztrájktörőre, mert a mi városunkból sok fiatal vállalt mérkőzéseket, amíg a nagy többség nem, és némelyikük a klubunkhoz is kötődik. Én úgy tartom továbbra is, hogy a bírótársadalom sokkal jobban tenné, ha párbeszédet folytatna, mert ugyanide jutott volna sztrájk nélkül is, és akkor most senki sem lenne frusztrált. Úgy éreztem, belekeverték a csapatomat is ebbe, mert más magyarázatot nem tudok adni az első tizenhárom perc ítéleteire” – utalt a történtek felelevenítése közben arra, hogy esetleg kicsinyes bosszú áldozata a Pécsi VSK-Panthers gárdája.

No de mit műveltek a játékvezetők, ami ennyire felhergelte?

„Hogy mit csináltak? – kérdezett vissza. – Mit nem? Túl vagyunk az elemzésen, azt tudom mondani, hogy igencsak véleményes volt az első technikai, amelyet kaptam. Reklamáltam, reklamáltam, de nem azzal a szándékkal, hogy technikait kapjak, a másodikat viszont teljesen megérdemeltem. Azután eldöntöttem, hogy én is elkezdek sztrájkolni, és leülök a pályára, csak elfelejtettem, hogy a sztrájkot huszonnégy órával korábban be kell jelenteni, és ezért kénytelen voltam távozni a csarnokból.”

Azért amikor még egyszer rákérdeztünk a konkrét okokra, vagyis a vélt vagy valós játékvezetői hibákra, szóba kerültek faultok, három másodpercek és kétszer indulások, de az is, hogy Ivkovicsnak nem mindegyikkel volt baja a három játékvezető közül: „Tizenhét éve egyszer sem

fogtam vereséget bírókra, most sem miattuk kaptunk ki, hanem azért, mert Zsoldos András kollégám kiválóan felkészítette csapatát. Csak attól félünk, hogy ez egy folyamat kezdete…”

Legfrissebb hírek

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 perce

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
16 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
29 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
42 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
47 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
57 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik