Életjelek a fővárosból

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.12.16. 12:49
Címkék
Hosszú idő után rendeztek a fővárosban férfibajnokit. A vendéglátó Hegyvidék súlyos vereséget szenvedett a Kecskeméttől.

Újra első osztályú férfimérkőzés Budapesten! Nagy szó ám ez manapság, mert a főváros mostanra teljesen kiszorult a hazai kosaraselitből, de ezt ne ragozzuk tovább – ragoztuk már éppen eleget. A lényeg, hogy sorozatban kilenc, idegenben megvívott és sorozatban kilenc elveszített mérkőzés után végre lejátszhatta az első hazai meccsét az NB I A-csoportjában a Vásárhelyi Kosársuliból átlényegült EnterNet-NTE Hegyvidék. Egy 145 éves egyesületet kellett feltámasztani hozzá, amely politikai okok miatt 1949 és 1989 között szünetelt. Nemzeti Torna Egylet... Még indulót is írtak hozzá e jeles napra, amelyet a találkozót felvezető műsorban adott elő Ferenczi György és a Rackajam. A kezdés előtt fél órával indult a lefújásig üresjáratok nélküli program – a szervezők a játékszünetekre is gondoltak, amikor nemcsak táncos és pomponos lányok, hanem többek között Dávid Kornél és Cserny Réka részvételével kerekes székes kosárbemutató is szórakoztatta a nagyérdeműt.

A nagyérdeműt, amely szellős telt háznyira töltötte meg a Sportmax 2-re keresztelt vadonatúj létesítményt. A csarnok többfunkciós, ez rögtön látszott, például a pálya felfestéséből is, merthogy rengeteg csík tarkítja a sárga játékteret. Az viszont kérdés, sikerül-e a hétfőihez hasonlóan színes körítést csapni a zöld-fehér mezes gárda további 12 hazai összecsapásához.

„Hegyvidék! Hegyvidék!” – kezdett bele bátortalanul a kórus a 19. percben a vendéglátók biztatásába. Ez volt az első, fővárosiakat éltető rigmus; a budapestieknek még nincs B-közepük, így szurkolóikat többnyire túlharsogta a vendégek Capricorns nevű tábora. Hozzá kell tenni, igazán csak a Kecskemétről érkezőknek lehetett örömük magában a meccsben, mert az NTE csupán addig tudta tartani magát, amíg Hajmásy Péter a jó sorozatát az elején: a negyedik percig. Utána nem volt mese, hengerelt az Univer, pedig Zsoldos András is sokat cserélt…

Azért jegyezzük fel a történelmi tényt: az EnterNet-NTE Hegyvidék első hazai pontját, egyben a Sportmax 2 első hivatalos kosarát Ruják András dobta az első percben.

Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
8 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
15 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
21 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
38 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
45 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
53 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
57 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik