Szász és Kulcsár a Vasasé

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2009.01.15. 23:06
Címkék
Míg szinte a teljes nemzetközi élmezőny ott lesz péntektől vasárnapig a Csörsz utcai Sportmax 2-ben, a hazai klasszisokat csak Szász Emese képviseli, ő viszont címvédőként. Kulcsár Győző angliai és spanyolországi légióst vet be csapatban Szász Emese és Izsó Katalin mellett, akik a kapitánnyal együtt a Vasashoz igazoltak.

Míg a labdajátékban gyakran a klubedzőt nevezik ki szövetségi kapitánynak, a vívásban ezúttal a kapitányt nevezték ki klubedzőnek, pontot téve egy ősz eleje óta tartó ügy végére. Kulcsár Győző viszonya akkor romlott meg véglegesen a Honvéddal, amikor a szakosztályt vezető Móna István a szerény olimpiai szereplés után (amely még így is a legjobb volt a fegyvernemek között) megkérdőjelezte a kapitány alkalmasságát. Vívómesteri tudását nem vonta kétségbe, de ez kevés volt ahhoz, hogy Kulcsár Győző ne kezdjen tárgyalni a Vasassal. Aztán volt idő, hogy úgy tűnt, nem lesz ebből semmi, mert a Vasas képtelen a vívóival együtt megfizetni, de január közepén mégiscsak megköttetett a szerződés. A mesterrel együtt pedig aláírt jelenlegi első számú női sportolója, az egyéni vb-bronzérmes Szász Emese, illetve a tavalyi Eb-szereplő Izsó Katalin is.

Szász Emese mint címvédő esélyesként is felkonferálható a hét végi, hazai Grand Prixverseny előtt, bár mestere számára is kérdés, milyen a magyarok formája, míg a nemzetközi élvonalból „szinte mindenki itt lesz, aki él és mozog”.

Emese kevésbé akart az egyéni versenyről beszélni, most sokkal jobban foglalkoztatja a csapat sorsa, amely a vasárnapi világkupaversenyen új öszszetételben lép pástra. Szász és Izsó mellett a kapitány „két légióst” vet harcba, az Angliában élő Révész Júliát és a Spanyolországban lakó Kiskapusi Dórát.

Az ő sorsuk külön történet, mint Kulcsár Győző elmondta, alkalmanként a külföldön sportoló vívóinkra is anyagi terhet rónak az itthoni versenyek, ha viszont az edzőtáborokban való részvételt nem tudják vállalni, nem számít rájuk a válogatottban.

Márpedig, mint mondta, „az itthon maradóknak szükségük van edzőpartnerre”, ilyen minőségben nagy hasznára lehet a magyar vívásnak három rutinos világklasszis, akikkel a kapitány a londoni olimpia távlatában már nem számol. A kétszeres olimpiai bajnok Nagy Tímea a mostani GP-re nem készült fel, a pekingi bronzérmes MinczaNébald Ildikó gyermeket vár, a tavalyi egyéni Európa-bajnok Hormay Adriennek pedig gyakran a szombatját is elviszi civil munkája – szabad idejében viszont akár Tatán is segít a többieknek. Tőle is azt kérte a kapitány, hogy adja át tudását a fiataloknak. Utánpótláskorú tehetségünk van, nem is egy, többek között a legutóbbi két junior Eb-t megnyerő Antal Edinát is láthatja a Sportmax 2 közönsége, ráadásul ingyen.

Lesz viszont még egy nagy hiányzó: az egyéni Eb-ezüstérmes Tóth Hajnalka térdoperációja miatt még hónapokig nem vívhat.

Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
4 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
9 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
39 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
41 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik