Hatodik lett a női váltó

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.03.06. 23:27
Címkék
Hatodik helyen végzett a Huszár Erika, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Darázs Rózsa összetételű női váltó a rövid pályás gyorskorcsolyázók bécsi világbajnokságán.

A Huszár Erika, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Darázs Rózsa összeállítású váltó a világranglista lezárásakor a hatodik helyen végzett – a magyar csapat így szerezte meg a vb-indulási jogot, hiszen Bécsben csak a nyolc legjobb együttes léphetett jégre a sportág világbajnokságának első napján.

A papírforma érvényesült mindkét elődöntőben, ennek megfelelően a vasárnapi fináléba nem jutott európai kvartett. A második négy váltó helyezési sorrendjéről az elődöntőkben futott idő döntött – a világranglista-5. olaszok Bécsben is gyorsabbak voltak a magyaroknál, így Huszárék végül a hatodik helyen végeztek.

Ám valószínűleg nem lettek volna gyorsabbak az olaszok, ha…

„…a lányok futamát nem lövik vissza tíz körrel a vége előtt. A holland váltó egyik tagja ugyanis elesett, és nem tudott felkelni a jégről. Így hiába voltunk versenyben a kanadaiakkal, s hiába mentünk egészen jó időt, tizenhat kör után megállították a versenyt a bírák, s minden kezdődhetett elölről – mondta Telegdi Attila szövetségi kapitány. – Álmunk akkor teljesült volna, ha odaérünk a második helyre, s vasárnap jégre léphetünk a döntőben. De így sem szomorkodunk nagyon, bár szép eredmény lett volna, ha az ötödik helyen végzünk.”

„Megérdemeltük volna az ötödik helyet – tette hozzá Heidum Bernadett. – Fáradtan vágtunk neki a futamnak a második indítás után, persze így voltak ezzel a dél-koreaiak és a kanadaiak is. A másik elődöntőben futó olaszoknál biztosan jobb időt futottunk volna, ha nincs a hollandok sajnálatos esése.”

A női váltó szereplése így is sporttörténeti, hiszen korábban még sohasem végzett magyar versenyző (csapat) ilyen előkelő helyen.

Pénteken a váltó mellett mind a négy, egyéniben induló magyar versenyző jégre lépett a bécsi Ferry Dusika-csarnokban. Huszár és Heidum, valamint Darázs Péter már az előfutamok során búcsúzott az 1500 méteres táv küzdelmeitől – Darázsnak mindössze három tized hiányzott a továbblépéshez.

Knoch Viktor egyedüli magyarként sikerrel vette az első akadályt, a középdöntőben azonban szabálytalan belépés miatt kizárták a pécsi korcsolyázót.

„Ez a realitás. A világbajnoki mezőny nagyon sűrű, kemény ellenfelekre számíthat minden jégre lépő koris – értékelt higgadtan a szövetségi kapitány. – Kicsit fáradtnak éreztem a gyerekeket, ennek ellenére mindannyian közel álltak a továbblépéshez. Általánosságban elmondható, hogy a futamok utolsó, még továbbjutást érő helyére három-négy versenyző is pályázik, így a szerencsén is múlik, ki jut tovább.”

A bécsi világbajnokság szombaton a legrövidebb, vagyis az ötszáz méteres táv küzdelmeivel folytatódik.

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
21 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
29 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
45 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
56 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik