Májusban játszana az Újpest

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2009.03.06. 23:27
Címkék

Április 8-án, szerdán játsszák le a Zalaegerszeg–Debrecen mérkőzést – így döntött az MLSZ versenybizottsága. Mint ismert, az első tavaszi bajnokinak tervezett összecsapást, amelyet a Soproni Liga 16. fordulójában rendeztek volna meg, az időjárási körülmények miatt kellett elhalasztani. Ebben a körben a Győr–Haladás meccs is a hóhelyzet „áldozatául esett”, új időpontja még nincs, miután e két gárda érdekelt a Ligakupában, ezért meglehetősen sűrű a programjuk.

Ráadásul az MLSZ a csapatok jelentős részének felháborodását kiváltva elhalasztotta a teljes 17. fordulót: hogy az erre a napra kiírt mérkőzéseket mikor pótolják, arról csak kedden születik döntés, a szövetség illetékesei ugyanis szeretnék meghallgatni az NB I-es klubok képviselőit.

Nos, ha nem is hallják, máris olvashatják az újpestiek véleményét. A lila-fehérek csütörtökön levelet írtak Elbert Gábor főtitkárnak, amelyben javasolták, hogy az elhalasztott 17. forduló új időpontja május 6., szerda legyen, egy héttel később pedig rendezzék meg a 16. körből elmaradt Győr–Haladás bajnokit. Utóbbi napon lesz a Ligakupa döntője, s csak abban az esetben nem játszhatna egymással a két zöld-fehér együttes, ha valamelyik – esetleg mindkettő – bejutna a sorozat fináléjába. A negyedik kerületiek javaslata szerint ha ez az eset megtörténne, június 3-án rendeznék meg a Ligakupa-döntőt. A beterjesztés mellett szóló érv, hogy így a meghatározott időben befejeződhetne a bajnokság, vagyis a Magyar Labdarúgó-szövetség az előírt időpontban tudná nevezni a klubcsapatokat a nemzetközi kupákra.

A jövő héten kiderül, a szövetségben elfogadják-e az újpesti javaslatot.

A versenybizottság tudomásul vette a Dunaújváros visszalépését, de ebben az ügyben a fegyelmi bizottság mondja ki a végső szót. Miután vélelmezhetően játékra aligha köteleznek bárkit is, aki erre nem mutat hajlandóságot, a 2000-ben még élvonalbeli bajnok újvárosiak őszi eredményei megmaradnak, aktuális tavaszi ellenfeleik szabadnaposak lesznek abban a fordulóban, amikor a Dunaújvárossal kellett volna játszaniuk, és 3–0-s gólkülönbséggel három pontot kapnak.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán

Foci vb 2026
1 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
16 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
20 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
21 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
35 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
55 perce

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére már nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
1 órája

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik