Eduardo: oxi-maxi

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2009.03.09. 01:22
Címkék
Szemkápráztató gólokkal győzött a másodosztályú Burnleyvel szemben az Arsenal, s bejutott az FA-kupa negyeddöntőjébe. Ha ott a Hull City ellen is nyer, 1996 után először fordul elő, hogy a négy nagy közül három is bekerül a legjobb négy közé; a Manchester United és a Chelsea már szombaton átlépte az elődöntő küszöbét.

A Burnley legújabbkori történel me kapcsán két dolog is kapásból az ember eszébe jut. Egyfelől itt vesztegelt Király Gábor, mielőtt a Leverkusenhez szerződött volna René Adler mögé második számú kapusnak, másrészt ez az a csapat, amely a Ligakupában három élvonalbeli együttest, a Fulhamet, a Chelsea-t és az Arsenalt is elbúcsúztatva menetelt végül az elődöntőig.

Most, az FA-kupa „lemaradt” mérkőzésén, a nyolcaddöntőben ismét a Burnley útjába sodorta a sors(olás) az Arsenalt, és Owen Coyle emberei bizonyára meg is lepték a Wenger-fiúkat erőszakos, bátor futballjukkal – igaz, a rémisztgetés nem tartott tovább másfél percnél.

Aztán elkezdett játszani az Arsenal.

Noha a látvány nem volt folyamatos, s időnként túl is spilázták szerepüket a cselgépek, a három gól meg vagy fél tucat támadás jelezte, ebben a társaságban olyan szellem lakozik, amely a csapat játéka láttán még a futballért nem különösebben rajongókat is lebilincselheti. Azt hittük, Carlos Vela találatát nem lehet fölülmúlni, elvégre az Andrej Arsavin passzából köténycsellel meginduló, majd Brian Jensen kapust pimaszul átemelő mexikói alakítása ragyogóra sikerült. Csak hát Eduardóé még szebb lett.

A brazil származású horvát csatár a Cardiff City elleni FA-kupa-találkozón február 16-án két góllal tért vissza, ám térdszalagjai megérezték a bevetést, ezért ismét kényszerpihenő következett. Vasárnap elérkezett az újbóli visszatérés időpontja, a második félidőben meg egy olyan gól, amilyet nem tudni, mikor látunk újra.

Ha egyáltalán látunk. Miután Arsavin elcsípte a labdát az alapvonal előtt, visszajátszotta a tizenhatos környékére, Alex Song Eduardo felé kanyarította, aki a balról érkező labdát bal külsővel, oxival(!) a jobb fölső sarokba ágyúzta. A londoniak nyomasztó fölényét Emmanuel Eboué tette a számok nyelvén is már-már azzá (Song itt sarokkal adta a gólpasszt), beállt a vállsérüléséből felépülő, és egy ajtó-ablak helyzetet elrontó Theo Walcott, mi pedig azon tűnődtünk, hogy mire viheti ez a csapat, ha egyszerre mindenki, így például Cesc Fabregas vagy éppen Tomás Rosicky is egészséges lesz...

No, nem mintha így rossz volna. Arsene Wenger együttese immár 17 tétmérkőzés óta veretlen, s ha ezt a szériát szerdán tizennyolcasra nyújtja, egy másik sorozatban is negyeddöntős lesz.

A Bajnokok Ligájában.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
11 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
14 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
19 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
31 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
58 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik