Hat pont a hátrány? Na és? Ledolgozzuk!

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2009.03.09. 01:22
Címkék
Juande Ramos, a Real Madrid edzőjét bosszantják a hétvégén kihagyott helyzetek, de nem aggódik amiatt, hogy csapata hátránya hosszú idő után megint nőtt: szerinte a hátralévő 12 fordulóban utolérhető a Barcelona.

„Őrület! Egyszerűen éhesek ma radtunk, akkora helyzeteink voltak, hogy azokból három meccset is megnyerhettünk volna. Két pontot a Bernabéuban hagytunk”– füstölgött a vendéggólt szerzőDiego Forlán az 1–1-re végződő Real Madrid–Atlético Madrid rangadó lefújását követően.

„Olyan összecsapás volt, amelyen mind a két csapat győzhetett volna – ismerte el Juande Ramos, a Real edzője. – Az Atlético mindig így játszik, mert kiváló támadói vannak. Ezzel együtt vezethettünk volna, ha Robben vagy Marcelo kihasználja az adódó lehetőségét. Hogy a Barcelona előnye ismét hatpontosra nőtt? Na és? Amikor tizenkét pont volt a hátrányunk, senki sem ígérte, hogy lefaragjuk. Most viszont én mondom, hogy csak két meccs a hátrányunk. Tizenkét forduló van még hátra, ennyit le lehet dolgozni.”

Ramosnak kedden a Liverpool elleni BL-visszavágón annyival könnyebb dolga lesz, hogy ismét bevetheti Pepét, aki a madridi rangadón sárga lapos eltiltása miatt nem szerepelhetett, s akinek hiányában átjáróháznak bizonyult a védelem.

A Barcelona mindeközben visszatalált az öt mérkőzés óta hiába keresett győzelmi ösvényre.

„Ki mondta, hogy a Barcelona hajója süllyedőben van?” – tette fel a költői kérdést csapata 2–0-s vereségét követően Joaquín Caparrós, a Bilbao trénere. S ezzel a szakvezető rá is világított a lényegre. Bár Yeste megszerezhette volna a hétközi sikeres Király-kupaelődöntő után takarékos üzemmódban futballozó vendégeknek a vezetést, ezt követően a hazaiak harmincszor(!) vették célba a pazarul védő Gorka Iraizoz kapuját, háromszor eltalálták a kapufát, s akadt egymás után két olyan Barcelona-szöglet, amelyeknél háromszor(!) is a gólvonalról vágták ki a védők a labdát.

„Ha három órán keresztül játsszuk a meccset, akkor se lövök gólt. De nem aggódom, ami ma kimaradt, előbb-utóbb bemegy” – mosolygott az egymaga két kapufát és egy gólvonalas mentést „okozó” Samuel Eto’o. A lényeget azonban nem a kameruni csatár, hanem a sérülése után bajnokin ezúttal visszatérő Andrés Iniesta mondta ki:

„Az is nagyon fontos, hogy ismét hat ponttal vezetünk a Real Madrid előtt, de ennél sokkal fontosabb, hogy mentálisan felkészültnek érzem a csapatot arra, hogy a bajnokságban, a Bajnokok Ligájában és a Király-kupában is mi emelhessük fel a trófeát májusban” – jelezte a katalánok erejét a zseniális középpályás.

Barcelonában tehát ismét csupa mosoly az élet, csak Carles Puyol sérülése vet árnyékot a jó hangulatra. A csapatkapitány a 90.(!) percben sérült meg, s fájós bokája miatt három hétig nem számíthat rá együttese.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
20 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
26 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
37 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik