Nagyüzemi gyakorlás

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2009.03.09. 23:51
Címkék

Barcelonában megkezdődött az utolsó kollektív teszt, amelyen már mind a tíz csapat részt vesz. A korlátozások miatt az istállók egy-egy autót használhatnak naponta, de csütörtökig mind a húsz vb-szereplő volánhoz ül majd. Az első napon Nick Heidfeld zárt az élen Kimi Räikkönen és Jarno Trulli előtt, a legtöbb kört Adrian Sutil tette meg a Force India-Mercedesszel.

A nap elején a Toro Rosso kapott kiemelt figyelmet, a faenzai csapat ugyanis bemutatta új gépét, az STR4-Ferrarit. Az autó, amint várható volt, tulajdonképpen a Red Bull RB5-ös átfestett változata (igaz, a hátsó légterelőnek még a színezetén sem módosítottak), csak éppen nem Renault motor van benne. A pilótái közül Sébastien Bourdais-t megtartotta tavalyról, a svájci Sébastien Buemi pedig az egyetlen újonc a mezőnyben, őt a Red Bullhoz igazoló Sebastian Vettel helyére szerződtették.

A nap nagy részében Jenson Button állt a tabella élén a Brawn-Mercedesszel (végül negyedik lett), ami abból a szempontból meglepő, hogy a kocsi az utolsók között készült el. Viszont ezen a télen mindegyik négykerekű már az első tesztnapon versenyképesnek bizonyult, azaz rendkívül kiegyensúlyozott a mezőny, senki sem lóg ki a sorból, ami remek idényt ígér. Persze adódik a kérdés, hogy szabályos autóval körözött-e Button, vagy esetleg „csalt” a Honda jogutódjaként induló Brawn-csapat a kocsi súlyával. Korábban láttunk már olyat, hogy egy istálló a téli teszteken, a szponzorokkal való tárgyalás utolsó fázisának idején körrekordokat futott, aztán a versenyeken a sor végén kullogtak az autói. Mivel Barcelonában nem kell szabályos géppel menni, ez sem kizárható, de ki tudja, lehet, hogy telitalálat a Ross Brawn irányításával elkészített BGP001-es, amelynek különleges, V-alakú diffúzora kifejezetten ötletesnek tűnik, és talán valóban hatékony lesz. Mindenesetre vannak olyan pletykák, amelyek szerint a csapat lassan megegyezik a szponzorációról a Bwin fogadóirodával.

Az ellenpélda a McLaren-Mercedes. A wokingi csapat autója Barcelonában már a legújabb hátsó légterelővel ment, de Heikki Kovalainen képtelen volt 1:23.6 percesnél gyorsabb kört futni (most már nem tették fel az autóra a tavalyi légterelőt, amellyel a finn feljött volna az élmezőnybe). A hivatalos nyilatkozatok szerint nincs gond a McLarennél, de egyre több helyről lehet olyan hangokat hallani, hogy bizony elszúrták az MP4-24-est, és nem lesz gyors a kijavítása.

Persze az igazság Melbourne-ben derül majd ki, addig tényleg csak találgatni lehet.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
6 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
12 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
23 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
46 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
55 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
55 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik