Böbe és Barbi

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2009.03.11. 00:39
Címkék

Visszatérésre, mégpedig bizonyos szempontból kényszerű comebackre készül Dunaújvárosban Kocsis Erzsébet. A világ legjobb kézilabdázójának 1995-ben – nem kisebb egyéniséggel együtt, mint Jackson Richardson – megválasztott korábbi válogatott beállós a napokban nem jó dolgában jutott arra az elhatározásra, hogy túl a negyedik ikszen ismét edzésbe áll, és megpróbál segíteni szeretett (nagyon-nagyon szeretett) csapatának, amelynek immár lánya, a 18 éves (Istenem, hogy rohan az idő!) Sári Barbara is egyik oszlopos tagja. Mintha csak tegnap lett volna, hogy Böbe – mindenki így ismeri és hívja Kocsis Erzsébetet a kézilabdások között – mózeskosárban, aztán babakocsiban elhozta a Dunaferr meccseire kislányát, Barbit, akinek édesapja is újvárosi játékos volt. Aztán az első lépéseket is a pályán tette meg, s nem csoda, hogy Barbara csinos lánnyá serdülve a kézilabdát választotta – tehetségét mindkét szülőjétől örökölve. Barbara és Böbe most arra készül, hogy együtt szerepeljen a Dunaferr NK-ban. Hogy ez megtörténhet, annak nagyon egyszerű és egyben szomorú oka van: a pénztelenség. Mármint a Dunaferr NK tönk szélére jutása, aminek következtében a hajdani világverő csapat összes felnőtt játékosát edzőstül (Imre Vilmos szövetségi kapitány volt a tréner) szélnek kellett ereszteni. A bajnokságtól ennek ellenére sem lépett vissza a csodában, új tehetős szponzorok megjelenésében talán még ma is reménykedő „maradék” csapat. Barbara és 10 év után újra edzésbe álló édesanyja pedig a héten együtt gyakorol, hogy a bajnoki középmezőnyben tartsa a Dunaferrt. Ehhez két nagyon fontos pont kell, s ez megszerezhető pénteken a Pécs ellen. Ezért hát a nagy nekibuzdulás, a mindenre elszánt hangulat, a végtelen lelkesedés. Átragadt ez a harci hangulat az Újváros több régi, a klubnak segíteni akaró tagjára is, ezért Böbe mellett Sirina Irina, Oblisz Anita, Gáspár Gabriella is ringbe száll, sőt ideiglenes másodedzőként a kisbabát váró Ferling Bernadett is az ificsapat segítségére sietett. A vb-ezüstérmes, világválogatott Iváncsik Mihály, a híres kézilabdás család feje, az 50 évesen még a második ligában játszó szélső mondta a minap: nagyon szeretné megélni, hogy három fiával, Gergővel, Tamással és Ádámmal együtt léphessen pályára. Erre még jó esélye van... Alighanem annak idején Kocsis Böbe is ábrándozott hasonlóról, de hogy álma 44 évesen (március 11-én ünnepli születésnapját – ezúton gratulálunk!) így valósuljon meg, nos, erről Barbival együtt biztosan lemondott volna.

Legfrissebb hírek

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
8 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
22 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
29 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
36 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
45 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
51 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
56 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik