Ellenfélként tér vissza

SZ. E. M.SZ. E. M.
2009.03.14. 01:47
Címkék

Szombat délután furcsa pillanat érkezik el Király Gábor életében: a Leverkusen kapusa először tér vissza ellenfélként korábbi csapata, a Hertha otthonába. A magyar játékos 1997-ben igazolt Berlinbe, 2004-ben távozott onnan az angol Crystal Palace-hoz, és az idén januárban a Burnley adta kölcsön jelenlegi együttesének.

„Furcsa lesz, hiszen hét évet töltöttem a Herthánál. Szombathely után Berlin a második otthonom, ezért olyan érzésem van, mintha hazatérnék. Hiába szerződtem máshová, a Hali mellett a Herthával kapcsolatos eseményeket is napi szinten követem – mondta a vendégek kapusa, aki örül annak, hogy a berliniek meglepetésre négypontos előnnyel vezetik a Bundesligát. – Minden szezonban vártam, hogy na, most majd sikerül ismét kiemelkedőt nyújtaniuk. Persze nem felejtem el, én már a Leverkusen játékosa vagyok, és természetesen az a célom, hogy a maximumot nyújtsam itt.”

Király Gábor és korábbi csapattársa, a Herthát erősítő Dárdai Pál 1994-ben már összecsapott egymással a Haladás–Pécs NB I-es bajnokin (0–0), de szombaton nem valószínű, hogy a pályán találkoznak, mert a vendégkaput bizonyára René Adler védi majd.

Legfrissebb hírek

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
13 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
13 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
14 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
41 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
44 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik