A bűvös tizenhármas

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2009.03.15. 23:13
Címkék
Egyértelmű győzelmet aratott a szegediek elleni rangadón a MiZo Pécs 2010, amely végig vezetve verte meg ellenfelét. A fekete-fehérek így továbbra is versenyben vannak az alapszakasz első helyéért, amely vasárnap dől el Sopronban, az euroligások csúcsderbijén.

A 13-as általában szerencsétlen szám. Legalábbis úgy tartja a babona. Aki vasárnap Pécsett pályára lépett, nem feltétlenül rabja a mágiának. A hazaiak éppen 13–0-ra vezettek, amikor a vendégek először betaláltak a gyűrűbe. Maradván a 13-as szám misztikus varázsánál, Olena Zserzserunova törte meg az addig egyirányú kosárözönt: az ukrán válogatott centere 13-as számmal a hátán száguldozott a pályán. S ha már ott volt, nem aprózta, gyors egymásutánban dobott nyolc pontjával vezényelte a Tisza-parti felzárkózást. Nincs kizárva, hogy a pécsi kezdő ötösből egyedül Vajda Annára hat a babona: az Euroliga alapszakaszának pécsi pontkirálynője volt az egyetlen, aki nem talált be a kosárba, mire Zserzserunova megszerezte a Szeviép első pontjait. Nem fogják kitalálni, a magyar válogatott kapitánya is 13-as mezben játszik.

Amikor a két edző először belenyúlt a mérkőzésbe, elég érdekes párhuzam alakult: a kék mezeseknél Szakács Ildikó érkezett, aki Pécsen tanult kosárlabdázni, a fehéreknél pedig a Török Szilvia, Mészáros Kornélia kettős, akik a szegediek mezét cserélték a pécsiekére. Ami még feltétlenül említést érdemel: a szerdán Győrben káprázatosan kosarazó, 42-es teljesítményindexet elérő (méghozzá úgy, hogy egyetlen dobást elhibázva 29 pontot szerzett 7/8-as triplamutatóval) Németh Bernadett egyetlen kosarát a 13. percben dobta. Mentségére legyen mondva, pénteken (13-án) még lázas beteg volt.

Fűzy Ákos tanítványai feltűnően agilisan vetették magukat a csatába, a szegedieknek az effajta harcosság ellen nem volt ellenszerük. Kelly Mazzante triplái – az amerikai bedobónak kedvenc ellenfele lehet a Szeviép, hiszen november 30-án az Újszegedi Sportcsarnokban találta meg először igazi dobóformáját, az utolsó negyedben 15/15 pontot szórva a triplavonalon túlról –, az Iványi Dalma, Nicole Ohlde tandem produkciója, valamint Zserzserunova kipontozódása a vendégek számára elérhetetlen távolságba repítette a pécsi együttest. A második félidőben csupán az volt a kérdés, mennyivel nyernek a hazaiak. A baranyai közönség akkor érezte magát a legjobban, amikor a 30. percben a csapatot a meccsek zömén hátán cipelő Vajda Anna megszerezte első pontját, majd amikor Szara Krnjics is betalált, s ezzel minden hazai játékos dobott legalább egy kosarat.

Az már csak hab volt a tortán, amikor Fűzy Ákos egyszer a vonal mellett egykori kedvenc játékosát, mostani kollégáját, Donkó Orsolyát szöktette a labdával.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
6 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
12 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
23 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
47 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
55 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
56 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik