Annyit osztottak, mint az előző évben

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2009.03.21. 23:46
Címkék

Száztizenötmillió forintot „osztott szét” 52 egyesület között a Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ). Az összeg ugyanannyi, mint tavaly, akárcsak a támogatás alapjául meghatározott szempontrendszer: az eredményesség (olimpián, világ- és Európa-bajnokságon, valamint az utánpótlásban), az egyesületen belüli szakosztályok és az igazolt versenyzők száma.

„Ezeket a szempontokat százalékosan súlyoztuk, s kiemelt szerepet kapott e tekintetben a szakosztályok, valamint az igazolt versenyzők száma – tájékoztatott Mesterházy Attila SOSZ-elnök. – Az adatokat a Magyar Olimpiai Bizottságtól, a szövetségektől és az egyesületektől kapjuk, s a most kiosztott támogatás a működési költségekre használható fel. Az egyesületek közvetlenül megkapják ezt a pénzt.”

Az 52 egyesületet tartalmazó lista élén a Budapesti Honvéd áll – 13 millió forinttal.

„Ötmillió forinttal kaptunk kevesebbet az idén, mint tavaly – mondta el Molnár Imre, az egyesület elnöke. – Tudomásul vettük, hogy csökkent a támogatás összege, ugyan mi mást tehetnénk? Más kérdés, hogy ez az összeg a működésünk öt százalékára elegendő. Mindenesetre furcsállom, hogy míg a pekingi olimpiai szereplés után minden fórumon az hangzott el, a sikerek érdekében a klubok helyzetén javítani kell, ebből a leosztásból, illetve az összegek nagyságából nem egészen ez olvasható ki.”

Az Újpesti Torna Egylet – a Magyar Atlétikai Club után – a második legrégibb magyarországi egyesület. Hiába a sokéves múlt, a sikerek, az UTE a lista kilencedik helyén áll, 4 400 000 forinttal.

„Ha a kritériumokat vesszük figyelembe, azt mondhatom, ennyi jár nekünk – ismerte el Őze István klubigazgató. – Ha viszont azt, hogy mennyi gyereket foglalkoztatunk, jogos lenne a nagyobb juttatás. Ráadásul az UTE sem az államtól, sem az önkormányzattól, sem állami vállalattól nem kap támogatást, így nehezebb fenntartanunk magunkat.”

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
29 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
47 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
50 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
53 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
57 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
59 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik