Mégis a Szolnoki Olaj nyert

M. A.M. A.
2009.03.21. 23:46
Címkék

Már azt hittük, vége, de mégsem. Talán majd most: majdnem négy hónap elteltével ismét megváltozott a Polaroid-Lami-Véd Körmend–Szolnoki Olaj KK férfibajnoki végeredménye.

A november 28-án lejátszott meccs jegyzőkönyvébe 66–65-ös vendégsiker került, miután a játékvezetők a komisszárral egyeztetve nem adták meg – az akkor még körmendi, azóta már lapátra tett – Zbigniew Bialek dupláját, amely szerintük az utolsó utáni, a hazai szurkolók szerint viszont még az utolsó előtti pillanatban született. A vasiak óvtak, és a videofelvétel alapján a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének versenyigazgatója nekik adott igazat, majd határozatát helybenhagyta a versenybizottság is, első és másodfokon tehát megítélték a lengyel légiós kosarát és a pályaválasztó győzelmét, így a döntés jogerőre emelkedett, végül pedig a fellebbviteli bizottság is így foglalt állást.

Amit viszont az így rosszul járó szolnokiak kifogásoltak meg, és a Sport Állandó Választott Bírósághoz fordultak mint legeslegfelső fórumhoz. Pénteken pedig robbant a bomba: ez a grémium helyt adott a panaszuknak, így a hónapokig érvényben lévő 67–66-os Körmend-diadal helyett újra a 66–65-ös Szolnok-győzelem kerül a tabellába – a miénkbe is.

„Sokat nem szeretnénk ezzel foglalkozni. Azért is mentünk végig ezen a procedúrán az elmúlt hónapokban, hogy bizonyítani próbáljuk az igazunkat. Úgy gondolom, ha egy mérkőzést lefújtak, és kihirdették a győztesét, elég nehéz elfogadni, hogy utólag bárki is megváltoztassa” – így Tóth Zoltán szolnoki ügyvezető az ügy és a találkozó nyertesei részéről. Kollégája, Szabó Szabolcs, aki tulajdonosa is a körmendi klubnak, ekképpen reagált: „Annyira hihetetlen, ami történt, hogy meg akarjuk nézni a hivatalos indoklást, mielőtt bármit is mondanánk… Egy biztos: ebbe a bajnokságba a zöldasztalnál most tényleg belenyúltak.”

A Polaroid-Lami-Véd egyébként így is tizedik maradt, de most már még kevesebb az esélye a felsőházi rájátszást jelentő nyolcadik hely megcsípésére: hátránya háromgyőzelemnyire nőtt.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
17 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
21 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
35 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
47 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik