Argentin edzőkeringő

SZ. E. M.SZ. E. M.
2009.03.23. 23:25
Címkék

Alig 48 óra leforgása alatt Jorge Burruchaga lett a második edző az argentin bajnokságban, aki lemondott posztjáról. Az Independientétől távozó Miguel Santoro pénteken lépett le, míg a Banfieldet irányító szakember kollégájához hasonlóan győztes meccs után távozott, mivel csapata a legutóbbi bajnokiján 2–0-ra megverte az Arsenal de Sarandít. Carlos Portell klubelnök egy interjúban elismerte, meglepetésként érte az egykori támadó lépése.

„Azt mondtuk neki, hibát követ el, de hajthatatlannak bizonyult” – nyilatkozta a presidente.

A fentebb említett két szakember volt az ötödik és a hatodik, aki így vagy úgy távozott posztjáról az argentin bajnokság Clausurájában, amely jelenleg még csak a hetedik fordulónál jár. Ezt megelőzően Gustavo Alfaro (Rosario Central), Juan Manuel Llop (Racing Club), Leonardo Astrada (Estudiantes), Omar Labruna (Gimnasia Jujuy) is a tervezettnél sokkal korábban fejezte be munkáját.

A bajnokságot jelenleg a Huracántól vereséget szenvedő Lanús vezeti. A „nagyok” közül a River Plate már az első percben hátrányba került, de Radamel Falcao ráadásban szerzett büntetőjével 2–1-re megverte a San Martínt, míg a Boca Juniors idegenben gól nélküli döntetlent játszott a Tigrével.

Legfrissebb hírek

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
13 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
13 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
14 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
42 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
45 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik