Nadal megállíthatatlan

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2009.03.23. 23:25
Címkék

Azt, hogy 2009 Rafael Nadal éve lesz, lehetett sejteni, elvégre már tavaly átvette a világelsőséget az addig egyeduralkodó Roger Federertől, és időközben szinte tökéletes teniszezővé érett.

Az év elején aztán megnyerte az Australian Opent, és azóta is szinte megállíthatatlan. A 4.5 millió dolláros Indian Wells-i ATP 1000-es torna vasárnap késő esti fináléja előtt húsz meccset nyert az idén, és összesen kétszer kapott ki: egyszer a francia Gaël Monfilstől még idény eleji formában, egyszer pedig a brit Andy Murraytől, térdsérülése miatt gyakorlatilag fél lábon.

Murray (aki amúgy Federert győzte le az elődöntőben, és negyedik a világranglistán) várt rá az Indian Wells-i fináléban is, ám most esélye sem volt. A skót rengeteget dühöngött, káromkodott a valóban rettenetes szél és a kevésbé rettenetes bírói ítéletek miatt, de valójában csak a szettek elején volt partiban a világelsővel. Az első felvonásban 1:1, a másodikban 2:2 után „dobta le a láncot”, miközben Nadal egyre magabiztosabban teniszezett, és végül 6:1, 6:2-re nyert, mindössze 81 perc alatt.

„Nagyon jó mérkőzést játszottam, és azt hiszem, ellenfelemet jobban zavarta a szél, mint engem – mondta Nadal a meccs után. – De ezt leszámítva is kerek, komplett mérkőzést vívtam, és végig remekül ütöttem meg a labdát. Ami egyébként a körülményeket illeti, emlékszem például a Tomás Berdych elleni 2007-es negyeddöntőre Wimbledonban, amikor még rosszabb volt a helyzet. Ilyenkor az ember csak annyit tehet, hogy próbál minél többet mozogni a pályán, és nem a vonalakat üti meg, hanem kicsit beljebb céloz.”

Nadal így is tett, miközben Murray hiába próbálkozott támadni, az időjárás és ellenfele remek kontrái – stílszerűen szólva – kifogták a szelet a skót vitorlájából – összesen hat nyerőt ütött a meccsen, így nem volt esélye.

Persze hiába minden taktikázás, ha az ember el sem jut a fináléig, és a világelső már a nyolcaddöntőben kis híján elbúcsúzott: öt mérkőzéslabdát kellett hárítania, mielőtt legyőzte volna az argentin David Nalbandiant, de azt mondja, nem ettől az élménytől jött lendületbe.

„Nem hiszem, hogy ez adott volna erőt. Inkább az edzések mentek jól – furcsa módon még jobban, mint a meccsek, ami nálam nagyon ritka eset” – így Nadal, aki természetesen nagyon örül az eddigi sikereknek. „Még mindig álomszerű ez az idénykezdet, ennél elképzelni is nehéz lenne jobbat” – vélekedett az Indian Wells-i siker után, amely egyébként a második volt pályafutása során: 2007-ben ugyancsak ő győzött.

Az immár 33 tornagyőzelemnél tartó világelső nem ülhet sokáig a babérjain: szerdán kezdődik a következő ATP 1000-es torna, ezúttal Miamiban. Ott Nadal a döntőig jutott egy évvel ezelőtt...

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
12 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
32 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
44 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
47 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik