Dunga: Én nem gyengülhetek el

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2009.03.25. 00:32
Címkék
Kedd óta együtt készülnek a brazil válogatott játékosai, akik soron következő két világbajnoki selejtezőjükön előbb Ecuador vendégei lesznek (vasárnap), majd Perut fogadják (jövő szerda). Egyik mérkőzés sem ígérkezik könnyűnek, ami nem újdonság Dunga kapitány számára.

„Bármit vágjanak is a fejemhez az emberek, annál nagyobb teher nem nehezedhet a vállamra, mint amekkorának édesanyám van kitéve nap mint nap. Nyolc éve Alzheimer-kórban szenvedő édesapám ápolása huszonnégy órás szolgálat. Ha ő bírja, én sem mutatkozhatom gyengének” – engedett bepillantást magánéletébe Dunga, Brazília 2006 óta hivatalban lévő, rengeteg kritikával illetett szövetségi kapitánya. Miközben e szavakat mondta, a könnyeit nyelte a keménységéről ismert sportember – de a hétfői tévéinterjú keserű pillanatai nem értek itt véget.

„A selejtezők nehezebbek, mint maga a világbajnokság – terelte a közelgő erőpróbákra a figyelmet az egykori világbajnok futballista. – Amikor Peruba, Ecuadorba vagy Chilébe utazunk, ezek az országok egy emberként állnak a válogatottjuk mögött, megsokszorozva játékosaik erejét. Mi viszont rendre problémákkal, széthúzással, akadályoztatással szembesülünk idehaza, s ilyen közegben nehéz eredményesnek lenni.”

Ami a közeget illeti, egy friss példa: Sao Paulo legnagyobb rádióállomása (Jovem Pan) azt kürtölte világgá, hogy volt futballista fia, a drogterjesztéssel őrizetbe vett Edinho bírósági tárgyalásán Pelé utalást tett arra, hogy Ronaldo és Robinho is fogyasztott már kábítószert. Utóbbi, aki tagja a brazil keretnek, perrel fenyegette meg a Fekete Gyöngyszemet arra az esetre, ha alaptalan állításáért nem kér nyilvánosan bocsánatot. A közjáték nem szolgálja a felkészülést.

Ezt az esetet is figyelembe véve talán nem véletlen, hogy mostanában a selecao a barátságtalan idegenbeli hangulattal birkózik meg könnyebben. Ezzel együtt a helyi sajtó félti Dunga tanítványait a quitói kirándulástól – és nem csak a magaslat miatt (amelynek kellemetlen élettani hatásait utolsó pillanatbeli érkezéssel próbálja megelőzni a csapat). Az O Globo televízió hírportálja azon kesereg, hogy a keretbe behívottak mintegy harmada (Adriano, Anderson, Elano, Kaká, Pato, Robinho, Ronaldinho, Thiago Silva) sérülés, gyenge forma vagy taktikai okok miatt nem sokat játszik klubjában.

„Ezeket a játékosokat nem kell megtanítani futballozni, és mivel szeretnek együtt lenni, a néhány napos közös munka is sok mindenre hasznosítható” – mondta a kapitány, hozzátéve: azért nyugodtabb lenne, ha világjáró labdarúgóinak két hetük lenne az időeltolódás leküzdésére.

Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
3 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
9 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
14 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
46 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik