Kint is esélyesek

S. J.S. J.
2009.03.29. 05:11
Címkék

Az előző évadban EHF-kupát nyerő Nordhorn lesz a PickSzeged ellenfele a KEK-negyeddöntőben, amelynek első öszszecsapását vasárnap (17 óra, nincs tv-közvetítés) a német városban rendezik. Vladan Matics edző együtteséből biztosan hiányozni fog Vadkerti Attila, aki térdsérülést szenvedett, s keresztszalag-szakadását pénteken megműtötték. A válogatott balszélsőre legalább fél évig nem számíthat a Szeged.

„Jobb hírekkel szolgált csapatorvosunk, dr. Szabó István a bokáját fájlaló Petar Nenadicsról – mondta Matics edzőszombaton, már a Nordhornban vezényelt edzés után. – Az irányító bokáját már korábban megröntgenezték, és kiderült, nincs szakadása, az állapota pedig az utóbbi két napban sokat javult. Ezért a doktor szerint elképzelhető, hogy a szerb irányító vasárnap Nordhornban szerepelhet. Az utolsó szót a meccs előtt mondja ki a játékos és az orvos. A héten lázas volt Krivokapics Milorad, de a szombati edzésen már beállt társai közé, és a KEK-meccsen rá is számítok.”

A mester a Nordhornról elismerően beszélt. Szerinte nem szabad lebecsülni a pénzügyi csőd szélére jutó, mégis erős keretű együttest, amelyből az utóbbi hetekben Holger Glandorf a Lemgóba szerződött, a szlovák válogatott Peter Kukucka a svájci Schaffhausenbe igazolt, Erland Mamelund pedig Flensburgban folytatja. A pénzügyi problémák megoldásában segítene a KEK-győzelem, amelyre talán „harapnának” a német szponzorok.

A szegediek azt mondják, akik a Nordhornban maradtak, mindent kiadnak magukból a végső KEK-sikerért, illetve azért, hogy a következő idényre jó klubba igazolhassanak. Lele Ambrus ügyvezető elnök nagyon jól ismeri a nemzetközi mezőnyt, szerinte a Bundesligában edződő csapatok kétfélék: erősek és nagyon erősek. Ugyanakkor biztosan megviseli a német együttest, hogy csődeljárás alatt áll, s úgy tetszik, nem tudja rendezni tartozásait, ezért a visszaminősítés (Bundesliga 2.) mellett a megszűnés is fenyegeti.

A nem lebecsülhető, de otthonában is megverhető Nordhorn kiemelkedő egyénisége a horvát válogatott Goran Sprem, az egykori veszprémi játékos, a norvég Bjarte Myrhol, a lengyel Piotr Przybecki, a felvidéki Szűcs Csaba, a svéd Peter Gentzel és a szerb Rasztko Sztojkovics. A sok kitűnő „szólistából” a svéd férfiválogatott szövetségi kapitánya, Ola Lindgren kovácsolt csapatot.

A negyeddöntő visszavágóját április 4-én játsszák Szegeden.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
2 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
50 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik