Marosi: nagy hajrá

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2009.03.29. 23:47
Címkék

A hétvégén, amelyen a biatlon-világkupa szezonja befejeződött Oroszországban, a biatlonszerű öttusa-világkupák korszaka beköszöntött Mexikóban. És eljött megint Marosi Ádám napja is, aki tavaly nyáron még a régi szabályokhoz alkalmazkodva nyerte meg Fehérváron a magyar bajnokságot. Az ősszel érthetően nevezte nagy hülyeségnek (nem pont ezeket a szavakat használta…) a futás és a lövészet összevonását, mígnem a kombinált öttusa februári budapesti tesztversenyéig ki nem derült számára, hogy ezen szabályok szerint is sokra hivatott, sőt…

Pedig első versenyén elmaradt saját várakozásától is.

„El kell kapni a ritmust a lövészetnél, töltök, lövök, töltök, lövök. Máskor meg nem megy és nem megy. Az edzéseken jól ment, de most valamiért nem – nyilatkozta akkor, hozzátéve: – Nekem viszont ez a fajta futás sokkal jobban megy, sokkal többet ki tudok hozni magamból.”

Ezt mutatta most meg a világnak: a záró szám előtt a 12. helyen állt, innen futott fel a harmadikra. A vívásban ezúttal is egyértelművé vált, jól döntött, hogy nem párbajtőrvívásra adta a fejét: többször kapott ki, mint ahányszor nyert. Bosszantóbb volt, hogy a nyitó szám egyik mestere, Kasza Róbert ugyanúgy 17/18-as mérleggel zárt, s ekkor már sejteni lehetett: ha lesz magyar a dobogón, Marosi léphet fe rá.

Szatmári László versenybíró helyszíni beszámolójából kiderül, mindketten remekül úsztak (2:04.46, illetve 2:05.47), Marosi ideje a harmadik legjobb lett a mezőnyben. Lovaglásban „Ádám jól teljesítette a pályát”, de „Robinak sajnos meggyűlt a baja az ötödik ugrással, itt sok pontot és időt veszített”. Mindez azt jelentette, hogy egyikük a 12., másikuk a 25. helyen kezdett futni. A nap elején élre álló lengyel Marcin Horbacz végigszáguldott a futópályán, közben a mexikóvárosi célpontokra olyan pontosan lőtte a sorozatokat, mintha westernfilmben szerepelne. Hepiend lett a vége nekünk, magyaroknak is: Horbacz a célban előbb a mexikói Oscar Sotóval ölelkezett, majd a boldogan befutó Marosival csapta össze a tenyerét. Kaszán először a technika fogott ki – „az órát indító gomb nem akart működni” –, aztán a szabályok: – „tíz másodperc időbüntetést kapott szabálytalanul letett fegyverért” –, így egy hellyel hátrébb csúszott.

Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
1 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
14 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
15 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
21 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
22 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
24 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
28 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
40 perce
Ezek is érdekelhetik