Itt a vége, kiszáll az Univer

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2009.04.22. 23:41
Címkék

Kecskeméten példátlanul súlyos következményekkel járt, hogy az Univer nem került be a felső házi rájátszásba. A főszponzor úgy határozott, sem tulajdonosként, sem szponzorként nem támogatja tovább a profi sportot, azaz kiszáll a kosárlabdából. Egyetlen kivétellel elköszöntek a játékosoktól, valamint Zsoldos András edzőtől. A külföldiek már haza is utaztak, a felnőtt magyar kosárlabdázók pedig az ifikkel kiegészülve, fizetés nélkül játsszák le a bajnokságból még hátralévő mérkőzéseket.

„Ha mi nyertük volna meg a bajnokságot, az Univer akkor is kiszáll a kosárlabdából – mondta a szerdai sajtótájékoztatón Molitórisz Károly, az Univer Kecskemét klubelnöke, az Univer Produkt Zrt. vezérigazgatója, majd hozzátette: – Nem azért döntöttünk így, mert a férfi kosarasok zsinórban három éven keresztül nem jutottak be a legjobb nyolc közé az NB I A-csoportos bajnokságban. Döntésünkben az élelmiszeripart is elérő gazdasági válság játszotta a főszerepet.”

Rossz szájízzel kezdheti tehát az alsóházi rájátszást az Univer megmaradt együttese, amely utolsó küldetését azért még teljesíti. Horváth Ákos, Szabó Zsolt és Molnár András becsületére legyen mondva, hogy a hátralévő meccseket fizetség nélkül vállalták – a klub ugyanis Tóth Péter kivételével egyetlen játékosával sem újította meg a szerződését (Tóthtal a közelmúltban hosszabbítottak). Az alsóházi rájátszásban az U20-as csapat szerepel a már említett kosarasokkal kiegészülve. A kispadon Forray Gábor veszi át Zsoldos András helyét. A Kecskeméten két évadon keresztül eredménytelen szakemberrel közös megegyezéssel bontott szerződést az Univer.

Horváth Ákos csapatkapitány, társaihoz hasonlóan megdöbbenve értesült mind a klub jövőjét, mind saját pályafutását érintő döntésekről.

„Én is most tudtam meg, hogy az Univer kiszáll a kecskeméti kosárlabdából. Feltételezem, ebben a gazdasági világválság is közrejátszik, és persze az a nem elhanyagolható tény, hogy sorozatban három éven át lemaradtunk a felsőházi rájátszásról – vélekedett a válogatott bedobó. – Egyértelműen és világosan benne volt a szerződésünkben, hogy ha nem jutunk a nyolcba, egyoldalúan felbonthatják a kontraktust. Nehéz ezt feldolgozni, emésztgetjük a történteket, ám Molnár András, Szabó Zsolt és jómagam az ifikkel kiegészülve játszunk az alsóházi helyosztókon. Ezt a szurkolókért, magunkért, az önbecsülésünkért is meg kell tennünk.”

Horváth arra a kérdésre, mi lesz vele a következő idényben, csak ennyit válaszolt: fogalma sincs. Persze a kitűnő válogatott kosarasnak feltehetően nem kell aggódnia, képességei alapján biztosan megkeresi egy magyar élcsapat.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
6 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
24 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
27 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
30 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
34 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
37 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
40 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
51 perce
Ezek is érdekelhetik