Eredménykényszerben

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2009.05.15. 23:20
Címkék

Legutóbb tizennégy fordulóval ezelőtt, éppen a mostani vendég Győr otthonában tudott nyerni a Nyíregyháza. A Szpari élvonalbeli történe-tében ez a leghosszabb kudarcsorozat, korábban 1992–1993-ban produkált a csapat tizenhárom mérkőzésből álló nyeretlenségi szériát, amelyet éppen egy Győr elleni 2–1-es győzelemmel zártak le a szabolcsiak – hogy aztán újabb tizenhármas negatív sorozatba kezdjenek...

Még nyomasztóbb a hazai sikertelenség: a piros-kékek legutóbb szeptember 20-án, a Budapest Honvéd elleni 3–0 alkalmával gazdagodtak három ponttal. A két, ma már mérföldkőnek tekinthető diadalnak is köszönhetően az élmezőnyben állomásozott a csapat, az ősz végi ötödik pozíció arra ragadtatott egyeseket, hogy az UEFA-kupa örökébe lépő Európa-ligáról kezdjenek álmodozni. Most pedig a biztos bentmaradáshoz kérik az égiek segítségét...

„A múlt hét kemény volt a két mérkőzés miatt, lényegé-ben hétfőtől tudtam igazán együtt dolgozni a csapattal – mondta Tajti József vezetőedző, akitől immár azt várják a vezetők, hogy tartsa bent a csapatot az élvonalban. – Kényszerhelyzetben vagyunk, minimum egy pontot kell szereznünk a Győr ellen, persze a három pont lenne az üdvözítő. Botozzanak meg érte, de támadófutballt olyan csapattól lehet várni, amelyet önbizalommal teli játékosok alkotnak. Nálunk sok mindenről lehet beszélni, de erről nem, a sikertelenség miatt érthetően feszültek a játékosok, elég egy kis szikra, és már robban is valaki. Úgyhogy célfutballt fogunk játszani, nem engedhetünk meg magunknak olyan hibákat, amilyeneket Siófokon vagy Zalaegerszegen elkövettünk.”

A Nyíregyházának öt pont az előnye a „vonal alatti” Siófokkal szemben, és a hátralévő három fordulóban éppúgy kétszer játszik otthon, mint a Balaton-parti gárda. A Spartacus szombati ellenfele, a Győr kimondva-kimondatlanul a szerdai Magyar Kupa-döntőt helyezi előtérbe. Hajthatja ez a piros-kékek malmára a vizet?

„Nem engedjük magunkat befűzni, úgy készülünk, hogy a legerősebb Győrt fogadjuk – így Tajti József. – Kérdem én: az elmúlt két meccsről miért hiányzott Józsi György vagy éppen Tokody Tibor, háromból miért csak egyszer szerepelt Stark Péter? Nem hiszem, hogy hetekig a kupadöntőre pihentette őket győri kollégám, ám ha így is van, akkor is elő tudnak állni megfelelő helyettesekkel bő és erős keretükből.”

Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
10 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban

Egyéb egyéni
23 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
36 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik