Fűre lépni tilos!

VINCZE ANDRÁSVINCZE ANDRÁS
2009.06.06. 01:40
Címkék

Bíró Péternek, az NB II-ben vitézkedő és feljutás küszöbén álló Pápa tulajdonosának maximálisan igazat kell adjak. Az üzletember ugyanis lapunkban (még pénteken) elgondolkodtató magyarázatot adott arra, miféle válságban is van a magyar labdarúgás; szerinte nem azokat kell kritizálni és felelőssé tenni, akik a pénzt adják a futballra, hanem azokat, akik a kevés valódi focirajongó örömét minduntalan elrontják. A vandálokat. Akik berohannak a pályára, lökdösődnek, pofonokat osztogatnak, kergetnek, összecsapnak – balhéznak. Bíró Péter azt is mondta, olyan törvényt kell hozni, amely kimondja, ha egy szurkoló rálép a zöld gyepre, átmászik a kerítésen, menjen fél évre börtönbe. „Angliában valahogy sikerül megfékezni a mienknél jóval keményebb huligánokat. Nálunk ez kell: dutyiba velük, majd meggondolják, hol és mikor hősködjenek” – tette hozzá a pápai focifőnök, és szavait most megerősíti Kolláth György alkotmányjogász, aki úgy érvel, a rendbontókkal szemben már most is fel lehetne lépni, hiszen a törvény erre lehetőséget ad. Na, ez a lényeg, kérem szépen! A sporttörvény 73. paragrafusának 2. bekezdése fehéren feketén kimondja: a jegytulajdonos, randalírozó szurkoló akár négy évre is kitiltható a sportlétesítményből. Az angol példát persze mindig aktuális emlegetni, azonban amíg nálunk csak az elcsattanó pofonok s a berepedő fejbőrök napján (talán még másnap) téma a szigetországihoz hasonló rendcsinálás, addig a ködös Albionban ennél azért jóval kitartóbb volt a bátorság, mi több, az évek során sziszifuszi munkával regisztrált huligánokat a meccsnapokon még manapság is könnyed rács mögötti teázásra invitálják. Ráadásul odakint aligha azt a módszert követték, amely idehaza egy időben divat volt, hogy átnevelési célzattal rendezői mellényt kaphattak a notórius keménykedők. Amúgy pedig Magyarországon nem is kellene különösebben nagy kunszt a rendcsináláshoz, elegendő lenne néhány reklámtáblát felhasználni és azokra rápingálni ordítóan nagy betűkkel: „Fűre lépni tilos!” Aki mégis megteszi – szólhatna tovább az intelem –, a törvény értelmében négy évre is kitiltható a magyarországi stadionokból. Ja, és a lényeg: nem elég csak írni, be is kell tartani!

Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
10 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik