Belső válságba került

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2009.06.09. 22:37
Címkék

Ötszörös serdülő Európa-bajnok. Országos bajnok egyéniben és csapatban. Top12-győztes. Szerepelt már Eb-n, vb-n és a Bajnokok Ligájában egyaránt. Százharmadik helyével a harmadik legjobb magyar a világranglistán, és néhány labdamenet híján kijutott a pekingi olimpiára is – nem mellesleg az elmúlt tíz év egyik legnagyobb hazai asztalitenisz-tehetsége.

És ősztől a leedsi egyetem hallgatója, immár – legfeljebb – félprofi státusban.

„Megpályáztam egy angol ösztöndíjat, el is nyertem, így Leedsben kezdem az őszt. A bajnokságban a Pécs játékosa leszek, néhány meccsre jövök haza. Röviden ennyi” – foglalta össze a tudnivalókat Zwickl Dániel, hiszen róla van szó.

Azért ennyivel nem érjük be. Kiköltözik Angliába. És az edzések a válogatottal? A Bajnokok Ligája? Mi lesz az ígéretes sportkarrierrel?

„Életem legnehezebb döntése volt, hiszen eddig minden napomat az asztalitenisz töltötte ki, az volt a legfontosabb. Ám most úgy éreztem, ki kell használnom a kínálkozó lehetőséget. Határoznom kellett, és a tanulás mellett tettem le a voksomat. Hogy miért? Az utóbbi év nagyon rosszul sikerült. Elszállt a technikám, elveszett a motivációm, rosszul éreztem magam az edzéseken – belső válságba kerültem. Azt hiszem, az elmúlt négy év erőltetett menete, a túlzott terhelés most jött ki rajtam, és az is nagyon megrázott, hogy hajszál híján, de nem jutottam ki Pekingbe, pedig életem legnagyobb álma volt az olimpiai szereplés. El tudtam volna játszogatni a jelenlegi szintemen, de engem már nem elégít ki, hogy századik legyek a világranglistán vagy második-harmadik a magyar rangsorban. Feljebb pedig a jelenlegi állapotomban nem juthattam. Sokan kapacitáltak, hogy gondoljam meg magam, de azt vallom, az élsportot csak teljes odaadással érdemes művelni” – szögezte le a Lombard-BVSC korábbi játékosa, akinek azért nem visszavonhatatlan az elhatározása.

„Játszani ezután is fogok, hiszen Angliában hatvan kilométerre leszek a britek sheffieldi edzőközpontjától, és a pécsiekhez is hazajövök majd a fontosabb bajnokikra. Ők éppen olyan játékost kerestek, aki csak néhány meccset vállal, nekem pedig kapóra jött a lehetőség. Hálás vagyok mindenért a Lombard-BVSC-nek, Herendi Ivánnak és a főszponzor Bíró Péternek is, sajnálom, hogy itt kell hagynom a klubot, amely a szívem csücske, de most így alakult a sorsom – mondta Zwickl, aki még arról sem tett le, hogy a válogatottban megőrizze a helyét. – Minden attól függ, sikerül-e jó hangulatban, motiváltan elkezdenem augusztusban a felkészülést – mindent elkövetek ennek érdekében. Szep-temberben Európa-bajnokság – ha minden összejön, és Harczi Zsolt szövetségi kapitány számít rám, ott is lehetek. És még a londoni olimpiáról sem mondtam le, de most mindenképpen váltanom kellett. Még van időm az újrakezdésre: a legjobb európai asztaliteniszezők javarészt idősebbek nálam. Bízom benne, hogy jót tesz a váltás, és egyszer visszatérhetek.”

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
20 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
28 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
44 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
55 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik