Zsámbéki aranyhalmozók

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2009.06.23. 23:06
Címkék
Egyedülálló eredménnyel zárta a 2008–2009-es szezont a Zsámbéki SK, hiszen a Komárom-Esztergom megyei első osztályban szereplő együttes öt csapata közül négy aranyérmet szerzett. A felnőttek mellett az ifjúságiak is kiemelkedtek a mezőnyből, a tavaszi idényben mindössze egy gólt kaptak, s a bajnokság során 182-t rúgtak.

Önmagában is dicsére tes a Zsámbéki SK bajnoki címe, ám ettől még bármelyik csapatot kiemelhetnénk az amatőrök között. A klub éves összeteljesítménye sem egyedülálló, hiszen a Komárom-Esztergom megyei első osztályban négy vereséggel zárt, s ennél bizony akadnak jobb mutatók is. Összességében azonban igencsak figyelemre méltó az egyesület eredménye: a zöld-fehérek öt futballcsapata közül a felnőtt-, az ifjúsági, az U14-es és az öregfiúkegyüttes aranyérmet szerzett, míg az U16-os korosztály a negyedik helyen végzett. Elismerést érdemlő produkció, különösen annak fényében, hogy az 1500 lakosú nagyközség csapatait szinte kizárólag zsámbéki, illetve a környékbeli településeken lakó játékosok alkotják.

„Korábban évekig szerepelt a csapat az NB III-ban, és öszszevásárolt labdarúgók futballoztak a klubnál, kiszorítva a helyi fiatalokat az együttesből – kezdte Bősze András, a Zsámbéki SK 31 esztendős edzője. – A legtöbb ifjúsági korú játékos inkább befejezte a labdarúgást, semmint hogy mellőzöttként várja, mikor kap néhány perc játéklehetőséget a mérkőzéseken. Ezen az állapoton változtattunk a közelmúltban, és most már az a legfontosabb feladatunk, hogy a lehető legtöbb helyi kötődésű gyermeket foglalkoztassuk. Tudom, némileg ellentmondás, és nem illendő egy játékost kiemelni, de a bajnoki címre a legnagyobb garanciát Faragó Szabolcs szerződtetésében láttam. A harminchárom éves védekező középpályás korábban Dorogon futballozott, de a szomszédos Perbálon született, és a legnagyobb segítsége volt a csapatnak.”

Bősze András másfél évvel ezelőtt került a Zsámbéki SK-hoz, ám nem volt számára ismeretlen a közeg, hiszen korábban éveken keresztül irányította a klub ifjúsági és serdülőcsapatát. Játékosként a Pénzügyőr SE-ben futballozott, de még harmincesztendős sem volt, amikor csípőkopása miatt befejezte a labdarúgást.

A zsámbéki felnőttcsapat három esztendő után kerülhet vissza az NB III-ba, ahol annak előtte hat éven keresztül szerepelt, s hogy valóban elindul-e a harmadosztályban, arról a szerdai testületi ülésen dönt a vezetőség. Mindenesetre a helyi önkormányzat eddig csupán annyi támogatást adott a klubnak, hogy a tulajdonában lévő sportpályát – jelképesen – egy forintért adta bérbe azöld-fehéreknek. Jelzésértékű még, hogy a helyi utánpótlás a legjobb úton haladt az elmúlt szezonban, hiszen az U19-es korosztály a szezon harminc találkozójából 28-at megnyert. Érdekesség ugyanakkor, hogy az ifjúságiak bajnoki címéhez a jobb gólkülönbség (182–7) szükségeltetett, mivel a Komáromnak is hasonló az eredménysora. A fiatalok a tavaszi idényben mindössze egy gólt kaptak, azt is egy zsámbéki labdarúgó rúgta a saját kapujába az Esztergom ellen 2–1-re megnyert találkozón.

A klub legfiatalabbjainak, az U14-es korosztály labdarúgóinak is van kire felnézniük, hiszen az ugyancsak első helyen végző csapat edzője a D-licences, mindössze 21 esztendős Káldi Sándor, aki túlkorosként az U19-esek, valamint a felnőttek között is aranyérmet vehetett át a szezon végén.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
14 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
17 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
21 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
34 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik