Szamosi Tamás megöregedett

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2009.06.29. 01:08
Címkék

Szamosi Tamással – szakmai indokokra hivatkozva – június 30-i hatállyal szerződést bont a ZTE vezetősége, magyarán a 34 esztendős hátvédre nem tart igényt a szakmai stáb. A háromszoros válogatott a döntést elfogadta ugyan, de az eljárás emberi oldalát tekintve csalódott a zalaegerszegi vezetőkben.

Mozgalmasra sikerült tehát a hétvége a ZTE-nél, hiszen Nagy Ferenc elnök-tulajdonos sajtótájékoztatón mutatta be Milan Bogunovicsot és Djordje Kambert, a csapat két új, Diósgyőrből érkező labdarúgóját, illetve megerősítette a távozók listáját is. Szamosi Tamás neve azonban nem hangzott el.

„A sajtótájékoztató után az elnök úr az irodájába hívatott, s közölte, a jövőben nem számítanak rám – említette elküldésének körülményeit Szamosi Tamás. – Váratlanul ért a bejelentés, mert úgy terveztem, egy év múlva Zalaegerszegen fejezem be profi pályafutásomat, de ez már nem lehetséges. A szakmai indokokat teljességgel elfogadom, nincs bennem sértődöttség, hiszen elmúltam már harmincnégy éves, tisztában vagyok azzal, eljárt felettem az idő. A vezetőedző is eldöntheti, kivel akar együtt dolgozni. Az eljárás emberi oldalát azonban nem tudom elfogadni. Sosem tartottam magam sztárjátékosnak, de talán tettem annyit a klubért az elmúlt években, hogy a bajnokság után közöljék, keressek magamnak másik csapatot, de a szakmai stábból senki sem szólt.”

Az átigazolási időszak augusztus 31-ig tart ugyan, ám a legtöbb klubnál kezdenek véglegessé válni a keretek, így Szamosi Tamásnak mihamarabb lépnie kell, ha egy évet még valóban futballozni szeretne. A védő hétfőn írásban is felbontja 2010 júniusáig érvényes szerződését, s kedden már Ausztriába is utazik, hogy egy másodosztályban szereplő klub vezetőivel tárgyaljon.

„A bajnokság után próbáltunk beszélni valamennyi játékossal, s ezt Szamosi Tamás is tudja – reagált Nagy Ferenc elnök. – A szabadságolások miatt azonban csak a felkészülés kezdetekor vált lehetővé a tárgyalás az érintett labdarúgókkal. Több mint két hónapig tart még az átigazolási időszak, vagyis korrekten jártunk el az ügyben, ráadásul Szamosi Tamás szerződésének egyik pontja szerint indoklás nélkül is megválhattunk volna tőle, de nem ezt tettük.”

Szamosi Tamásnak korábban már felkínálták, hogy profi pályafutása után a ZTE vezetőségében vállaljon feladatot, s az elnök ajánlata továbbra is érvényes.

Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
11 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
26 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
39 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
42 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
46 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
59 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik