Az urak nyomdokain?

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2009.07.04. 02:39
Címkék

Tizenkilenc évvel ezelőtt volt NB I-es női kézilabdacsapata Veszprémnek. Először 1966ban jutott fel az élvonalba, ahol Tóth Miklós edző irányításával 1970-ben bajnoki címet nyert a Tóth-Harsányi nővérek fémjelezte együttes. Három évvel később Laurencz László szakvezetésével elhódította a Magyar Kupát. Ezt a bravúrt Németh Gábor irányításával megismételte, majd 1986-ban óriási meglepetésre kiesett az első osztályból. Két évvel később visszaküzdötte magát az elit mezőnybe, akkor viszont a megye legnagyobb egyesületének, a Veszprémi SE-nek a széthullásával újra a mélybe zuhant a szakosztály. Hányattatott sorsa öt évvel ezelőtt jobbra fordult, amikor Barabás Árpád vállalkozó nyújtott segítséget az egykor patinás klubnak, s lépésről lépésre érte el célját. Két évvel ezelőtt Németh Gáborral már aranyérmet nyert a második vonalban, de a tulajdonos akkor még nem érezte elég erősnek a csapatot, ezért átadták az indulási jogot másnak.

Legutóbb a Győr ifjúsági együttese mögött szereztek ezüstérmet, amely NB I-es tagságot jelentett, és éltek is a lehetőséggel, s vállalják a megméretést a legmagasabb osztályban.

Veszprém-Barabás KC néven hétfőn kezdik meg a felkészülést. A pénteki sajtótájékoztatón hét új kézilabdázót mutatott be a média képviselőinek Gyurka János vezetőedző. „Mindenki tudja, hogy teljesen mások az elvárások az élvonalban, mint az NB I/B-ben – indokolt a nyolcvanas-kilencvenes évek világklasszis balkezes átlövője. – Az volt a célunk, hogy ne több egyesületből igazoljunk, mert annál nehezebb csapattá kovácsolni a lányokat a felkészülési időszakban. Ezért Hódmezővásárhelyről Földes Katát, Gerstmár Renátát, Alzbeta Pollákovát, Vácról Ábrahám Szilviát és Veszeli Juditot igazoltuk. A Vasasból érkezett hozzánk Mocsai Dorottya és a francia Dijontól új kapusunk, Hoffmann Kitti. Velük s az NB I-et kiharcolókkal együtt kell ütőképes, eredményes csapatot formálni. Az új kézilabdázók a rutint, az első osztályú tapasztalatokat képviselik nálunk, amelyeket átadnak a többieknek.”

Az újonc tehát egy csapatra való játékost igazolt. A Veszprém-Barabás KC-nek a világhírű MKB Veszprémhez hasonlóan a Veszprém Aréna lesz az otthona, és a bajnoki meccseit ott játssza.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
29 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
31 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
49 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
58 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik