A BL már nem jó?

K. J.K. J.
2009.07.05. 23:16
Címkék

Miközben Florentino Pérez, a Real Madrid alig egy hónapja hivatalban lévő (régi-új) elnöke horribilis összegeket fizet a világ legjobb labdarúgóiért, olyan ügy érdekében kezdett el kampányolni, amely nem biztos, hogy elnyeri az európai többség tetszését. A 62 esztendős sportvezető a korábban már pedzegetett Szuperliga létrehozását szorgalmazza, olyan európai sorozatét, amelyben kizárólag a földrész legjobb klubcsapatai küzdenek meg egymással. Merthogy Pérez szerint a méltán népszerű Bajnokok Ligája nem ilyen.

„A Szuperliga létrehozásával garantálni tudnánk, hogy a legjobbak mindig a legjobbakkal csapjanak össze, nem úgy, mint a Bajnokok Ligájában. Fontos, hogy az elképzelést a nemzeti bajnokságok érdekeinek megsértése nélkül váltsuk valóra” – hangoztatta a Real Madrid elnöke, aki szerint kellő támogatás áll az újítás mögött.

Célszerű volna, ha a pártolók között ott virítana az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) neve is. Erre pusztán azért hívjuk fel a figyelmet, mert Michel Platini, a szervezet elnöke 2007. januári megválasztásakor a kelet-európai klubok felzárkóztatását tűzte zászlajára – márpedig Pérez ötlete ezt aligha segítené elő.

Legfrissebb hírek

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
24 perce

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
27 perce

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
1 órája

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
1 órája

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
1 órája

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
2 órája

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik