Feloszlik a legerősebb európai futballklubok által alapított G14 csoport, és egy új európai klubszövetség jön létre. Ez az alapja annak a megállapodásnak, amelyet a nemzetközi (FIFA), a kontinentális szövetség (UEFA) és a legnagyobb egyesületek kötöttek egymással.
A G14 által indított bírósági eljárásokat megállítják, a beadványokat visszavonják – erősítették meg a tárgyalópartnerek képviselői minden oldalról.A paktum részét képezi az is, hogy a FIFA, illetve európai tagszervezete, az UEFA pénzügyi kompenzációt fizet azoknak a kluboknak, akiknek a játékosai részt vesznek az Eb-n és a világbajnokságon.A G14-et a Manchester United, a Liverpool (mindkettő angol), a Juventus, a Milan, az Internazionale (mindhárom olasz), az Olympique Marseille, a Paris Saint-Germain (mindkettő francia), a Bayern München, a Borussia Dortmund (mindkettő német), az Ajax, a PSV Eindhoven (mindkettő holland), az FC Porto (portugál), a Barcelona és a Real Madrid (mindkettő spanyol) alapította 2000 szeptemberében.A szövetséghez csatlakozott 2002-ben az Arsenal (angol), az Olympique Lyon (francia), a Bayer Leverkusen (német) és a Valencia (spanyol).
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

