Labdarúgás: bírót is vertek - tragikus fegyelmi helyzet Tolna megyében

MTI MTIMTI MTI
2010.05.19. 07:47
A 2009–2010-es bajnokságban eddig 349 játékost tiltott el a Tolna Megyei Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága (fb), amely csak az utóbbi három hét alatt közel 150 fegyelmi határozatot hozott.
A határozatok többségükben egymeccses eltiltást tartalmaznak, de van játékos, aki öt mérkőzésen nem léphet pályára – mondta az MTI-nek Szilágyi Dezső, az fb tagja.      A megyei másodosztályban szereplő labdarúgó azért kapta a súlyos eltiltást, mert reklamálás után mellbe lökte a bírót. A bizottság tagja megemlített egy június végéig eltiltott utánpótláskorú játékost is, aki kiállítása után az öltöző folyosóján sértette meg a játékvezetőt.      A legsúlyosabb vétséget egy sióagárdi futballista követte el még 2009 áprilisában, amikor megsértette, megrúgta és megütötte a játékvezetőt – ő 2011. június 30-ig nem léphet pályára.      A bizottság az idei bajnokság kezdetekor a szövetség honlapján is olvasható figyelemfelhívással fordult a sportegyesületek vezetőihez. Ebben „tragikusnak" nevezte a megyei labdarúgás fegyelmi helyzetét.      A 2008–2009-es megyei bajnoki meccseken 450 kiállítás volt és 115 esetben kellett fegyelmi eljárást indítani a sportegyesületekkel szemben. Az eljárások háromnegyed része azért indult, mert az utánpótláscsapatokat hiányosan, vagy egyáltalán nem állították ki az egyesületek.
Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik