Labdarúgás: Gaál Gyöngyi vezeti a női U17-es vb nyitó mérkőzését

2010.09.05. 13:13
A Trinidad és Tobagóban rendezendő női U17-es labdarúgó-világbajnokság vasárnap veszi kezdetét, és a tornán Gaál Gyöngyi vezeti a nyitó mérkőzést – olvasható a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján.

Az öt európai játékvezető – köztük Gaál Gyöngyi és asszisztense, Makkosné Petz Brigitta – már egy hete a helyszínen tartózkodik. A felkészítésen, az elméleti és fizikai felméréseken (41 Celsius-fokban) kiválóan szerepeltek a magyar nők. A FIFA követelményeit jól mutatja, hogy még el sem kezdődött a világbajnokság, máris hat játékvezető utazhatott haza a nem megfelelő felkészültsége miatt.

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) tájékoztatása szerint azonban a mieink nemcsak kiválóan teljesítettek, hanem szakmai elismertségüket jelzi, hogy a mai nyitó mérkőzést Gaál Gyöngyi dirigálhatja, míg asszisztense a szlovák Maria Lisicka és a svájci Ester Staubli lesz. A hazai válogatott ellenfele Chile lesz a magyar idő szerint vasárnap 23 órakor kezdődő találkozón.

Ugyancsak túl van az első megmérettetésen az UEFA Játékvezető Centrumában, Nyonban tartózkodó magyar hármas. A nyolc ország játékvezetői számára tartott felméréseken (fizikai, elméleti, videó-teszteken) a legjobb teljesítményt a Farkas Ádám, Berettyán Péter, Horváth Róbert trió érte el. Szombaton és vasárnap svájci harmadik ligás bajnoki mérkőzésen tesztelik tovább a tehetségeket, a mieinkre ma délután kerül sor.

Az UEFA jelölése alapján futsal-éljátékvezetőnk, Kovács Gábor szeptember végén Ukrajnába utazik, ahol a Bajnokok Ligája csoportmeccsein működik közre.

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) tájékoztatása szerint azonban a mieink nemcsak kiválóan teljesítettek, hanem szakmai elismertségüket jelzi, hogy a mai nyitó mérkőzést Gaál Gyöngyi dirigálhatja, míg asszisztense a szlovák Maria Lisicka és a svájci Ester Staubli lesz. A hazai válogatott ellenfele Chile lesz a magyar idő szerint vasárnap 23 órakor kezdődő találkozón.

Ugyancsak túl van az első megmérettetésen az UEFA Játékvezető Centrumában, Nyonban tartózkodó magyar hármas. A nyolc ország játékvezetői számára tartott felméréseken (fizikai, elméleti, videó-teszteken) a legjobb teljesítményt a Farkas Ádám, Berettyán Péter, Horváth Róbert trió érte el. Szombaton és vasárnap svájci harmadik ligás bajnoki mérkőzésen tesztelik tovább a tehetségeket, a mieinkre ma délután kerül sor.

Az UEFA jelölése alapján futsal-éljátékvezetőnk, Kovács Gábor szeptember végén Ukrajnába utazik, ahol a Bajnokok Ligája csoportmeccsein működik közre.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik