Labdarúgás: október végén rendezik Los Angelesben a 15. Árpád-kupát

2010.10.09. 07:43
A Los Angeles-i Magyar Főkonzulátus és a Las Vegas-i Árpád-kupa szervezőbizottsága közös sajtótájékoztatón jelentette be, hogy 2010. október 29–30-án rendezik meg az amerikai és kanadai magyar labdarúgócsapatok idei bajnokságát.

Az idén 15. alkalommal sorra kerülő Árpád-kupát másfél évtizeddel ezelőtt a Las Vegas-i Berényi György és a Los Angeles-i Hauer Gyula kezdeményezésére indították be. A tornára az Amerikai Egyesült Államok és Kanada területén működő olyan amatőr focicsapatokat hívták meg, amelyekben döntő részt magyar származású labdarúgók játszanak.

Az október 29–30-án rendezendő 15. Árpád-kupa fővédnöke a Los Angeles-i Magyar Főkonzulátus és a Magyar Labdarúgó-szövetség. Az eseményt több szponzor támogatja, főszponzora az OTP Bank Nyrt. A bajnokságra többek között Los Angelesből, Las Vegasból, San Joséból, a „szilíciumvölgyből”, Vancouverből és Edmontonból érkeznek együttesek, de Magyarországról is lesz csapat.

Az esemény sajtótájékoztatóján Bokor Balázs nagykövet, Los Angeles-i főkonzul azt hangsúlyozta, hogy a helyi magyar közösségek összetartásában és a magyar gyökerek iránti kötődés fenntartásában az ilyen, labdarúgással kapcsolatos rendezvények rendkívül sokat segítenek.

Kantó Mihály, az Árpád-kupa szervezőbizottságának elnöke fontosnak tartotta kiemelni, hogy a sorozat a hagyományőrző programok közé került. Nagy jelentősége van annak, hogy a tizenöt éves hagyomány folytatódjon, és minél szélesebb körben ismertté váljon. A jövőben a szervezők még több amerikai és kanadai magyar csapatot szeretnének látni a bajnokságon.

Az október 29–30-án rendezendő 15. Árpád-kupa fővédnöke a Los Angeles-i Magyar Főkonzulátus és a Magyar Labdarúgó-szövetség. Az eseményt több szponzor támogatja, főszponzora az OTP Bank Nyrt. A bajnokságra többek között Los Angelesből, Las Vegasból, San Joséból, a „szilíciumvölgyből”, Vancouverből és Edmontonból érkeznek együttesek, de Magyarországról is lesz csapat.

Az esemény sajtótájékoztatóján Bokor Balázs nagykövet, Los Angeles-i főkonzul azt hangsúlyozta, hogy a helyi magyar közösségek összetartásában és a magyar gyökerek iránti kötődés fenntartásában az ilyen, labdarúgással kapcsolatos rendezvények rendkívül sokat segítenek.

Kantó Mihály, az Árpád-kupa szervezőbizottságának elnöke fontosnak tartotta kiemelni, hogy a sorozat a hagyományőrző programok közé került. Nagy jelentősége van annak, hogy a tizenöt éves hagyomány folytatódjon, és minél szélesebb körben ismertté váljon. A jövőben a szervezők még több amerikai és kanadai magyar csapatot szeretnének látni a bajnokságon.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik